A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

30 lat TINTILO

czyli radość tworzenia

25 musicali, ponad 250 piosenek i choreografii, kilkuset absolwentów, ponad pół miliona widzów – tak przedstawia się 30-letnia historia Teatru Muzycznego TINTILO, fenomenu na mapie polskiego teatru.

TINTILO to unikatowy (przynajmniej w skali Polski) „profesjonalny teatr amatorski” założony i prowadzony przez osobę niezwykłą – Teresę Kurpias-Grabowską, artystkę wielkiej miary, scenarzystkę i reżyserkę, a przede wszystkim wielką przyjaciółkę młodzieży. W profesjonalnych musicalach granych na deskach prawdziwych teatrów u boku zawodowych artystów sceny występują dzieci i młodzież – zaproszeni do wspólnej artystycznej przygody. Profesjonalizm zapewnia nam współpraca z zawodowymi twórcami teatru – muzycy i kompozytorzy, choreografowie, scenografowie i kostiumolodzy, dźwiękowcy i oświetleniowcy, instruktorzy wokalni, taneczni i teatralni… TINTILO nie istniałoby dziś w takiej formule, gdyby nie ogromna życzliwość i serce kierownictwa Teatru Rampa, który gości TINTILO już od 20 lat.

Historia TINTILO zaczęła się w październiku 1988 roku w Domu Kultury na Mokotowie. Od 1990 roku teatr prowadzi Fundacja Twórczego Dziecka TINTILO. Wydarzenia pierwszego dziesięciolecia – obecność w telewizji (w „Teleranku”, „5-10-15”) i na największych scenach (w Sali Kongresowej, w ROMIE, w Operze Leśnej w Sopocie) – zadecydowały o popularności i rozpoznawalności TINTILO, dzięki której do dziś gramy zawsze dla pełnej widowni.

Najlepszą wizytówką TINTILO są spektakle. Każdy z nich to pełnowymiarowy musical. Nie byłoby jednak spektakli, gdyby nie Szkoła Musicalowa TINTILO, w której odbywa się intensywny trening aktorski, taneczny i wokalny. Instruktorzy wraz z rodzicami kierują wspólną uważność na to, co budzi się w dziecku. Wspierają je, by harmonijnie rozwijało się w różnych sferach, dbając o swoją wrażliwość i talent, oraz rosło w życiową siłę. Tę siłę daje występowanie przed publicznością z poczuciem, że posiada się kompetencje społeczne i artystyczne. Siłę daje także grupa przyjaciół. Bo TINTILO to nie tylko teatr i szkoła, ale przede wszystkim DOM, w którym każda premiera to nie tylko sukces artystyczny, ale przede wszystkim sukces więzi międzyludzkiej.

Jak podkreśla Teresa Kurpias-Grabowska, twórczyni TINTILO, uczestnicy TNTILO od lat solidaryzują się ze sobą, tworząc atmosferę wspólnej rodziny i dodaje: – Najwięcej radości sprawia mi, kiedy widzę, jak dzieci w TINTILO fantastycznie rozwijają się artystycznie, jak na moich oczach dojrzewają. Największą satysfakcję daje mi to wszystko, co sprawia, że dzieje się radość tworzenia.

Więcej o TINTILO:

http://tintilo.com/

Facebook: https://www.facebook.com/TeatrMuzycznyTintilo

Youtube: Teatr Muzyczny Tintilo

 

oliver 1 30

 

 

 

Tintilo 1 30

 

sara1 30

cien1 30

 

Teatr Muzyczny TINTILO powstał 30 lat temu. Od 1990 roku działa niezależnie pod auspicjami Fundacji Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO. Występuje gościnnie w warszawskich teatrach. Od 20 lat jest związany z Teatrem Rampa. Od sezonu 2014/2015 działa jako Scena TINTILO w strukturzeTeatru Rampa.

W ciągu 30 lat Teatr wystawił 25 widowiskowych musicali dla dzieci i młodzieży. Ostatnią z premier jest musicalu „Oto Oliver Twist” z 2018 roku wg słynnej powieści Charlesa Dickensa.

Musicale Teatru TINTILO powstają w oparciu o treści tradycyjnych baśni oraz uznanych utworów dla dzieci, dzięki czemu uzupełniają i wpisują się w program edukacji szkolnej. Ich twórcy dbają o to, by spektakle niosły pozytywne wartości, wzmacniały dzieci w mierzeniu się z codziennością i były atrakcyjną rozrywką dla szerokiego grona odbiorców. Zespół cieszy się niezmienną popularnością nie tylko wśród dziecięcej publiczności. W ciągu ostatnich kilkunastu lat spektakle TINTILO obejrzało pół miliona widzów! W spektaklach Teatru TINTILO występują wspólnie utalentowani adepci sztuki aktorskiej oraz profesjonalni aktorzy i tancerze. Dzięki temu musicale mają zarówno atuty sztuki tworzonej w formule „dzieci-dzieciom”, jak i wszystkie zalety profesjonalnych produkcji teatralnych.

Ważnym elementem pracy Teatru jest działalność w zakresie edukacji artystycznej. Fundacja Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO prowadzi Szkołę Musicalową TINTILO, w której dzieci i młodzież przygotowują się do profesjonalnej pracy artystycznej na scenie. W Szkole Musicalowej TINITLO dzieci otrzymują interdyscyplinarny trening: równoległą naukę aktorstwa, tańca i śpiewu na najwyższym poziomie. Teatr prowadzi także działalność społeczną, organizując również koncerty charytatywne.

Zespół TINTILO łączy wiara w uniwersalne wartości: dobro, przyjaźń, dbałość o więzi rodzinne, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka.

Motto, które przyświeca grupie: Chcemy, aby każde dziecko miało możliwość odkrywania swoich zdolności artystycznych, tak potrzebnych w mierzeniu się z codziennością. Chcemy, aby raz odkryty talent mógł być realizowany w przyjaznym, twórczym i profesjonalnym środowisku.

Teatr Muzyczny TINTILO, www.tintilo.com,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 693 840 153

 

DSC_3581
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_2
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_8
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_9
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_10
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_11
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_12
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_13
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_14
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_15
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_16
untitled (16 of 108)
DSC_3392
DSC_3525
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_1
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_3
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_4
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_5
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_6
Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_7
Previous Next Play Pause
DSC_3581 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_2 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_8 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_9 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_10 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_11 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_12 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_13 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_14 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_15 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_16 untitled (16 of 108) DSC_3392 DSC_3525 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_1 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_3 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_4 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_5 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_6 Ksiaze_czy_zebrak_Tintilo_7
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
PreviousNext