A A A

A A A

Opis

 

Cafe Sax jest doskonałym pomysłem na Walentynki. Wszystko w tym przedstawieniu w ślad za tekstami piosenek Agnieszki Osieckiej kręci się wokół miłości i eksponuje emocje jakie ona rodzi. Nie zawsze radosne, czasem pełne zawodu i zwątpienia, ale zawsze pełne gorących uczuć i nadziei. Bo przecież każda miłość wyzwala feerię uczuć oraz każda niesie nadzieję. W tym sensie spektakl Cafe Sax jest pełen prawdy o miłości w calkiem pozytywnych nutach.

W dniu Walentynek '19 oraz w powalentynkową sobotę przygotowujemy specjalną oprawę przedstawienia Cafe Sax. Każda para zaproszona zostanie w naszej Cafe Rampa na małą buteleczkę szampana, ponadto Panie otrzymają w prezencie program spektaklu i pamiątkową filiżankę kawową z logo spektaklu (to zamiast kwiatka). A dokupić będzie można po promocyjnej cenie (9,90zł) drugą identyczną filiżankę, aby stanowiły pamiątkową parę. Nasze kawiarnie przygotowane będą już półtorej godziny wcześniej (od 18.00) na przyjęcie walentynkowych gości. Zapraszamy!

Ps. szampana (cena 22 zł) można będzie zamienić na dwie małe buteleczki wina wytrawnego ( 2x11 zł) lub na dwie kawy/herbaty z małymi ciastkami. Osoby uczestniczące w spektaklu na podstawie biletu pojedynczego lub zbiorowego - jako "nieparzyste", korzystają z połowy poczęstunku opisanego wyżej (1 buteleczka wina lub 1 kawa/herbata z ciastkiem). W prezencie otrzymują filiżankę mniejszą- do espresso, też z nadrukiem Cafe Sax.

===========

Osiecka tworzyła niezapomniane teksty, które trafiały do szerokiej publiczności nie tyle w tomikach wierszy, ale przede wszystkim jako piosenki wyśpiewywane przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Seweryna Krajewskiego, Annę Szałapak oraz zespoły Skaldowie czy Raz Dwa Trzy. Jej teksty nie stałyby się także tak znanymi przebojami bez znakomitej muzyki wybitnych kompozytorów, a wśród nich m.in: Katarzyny Gärtner, Seweryna Krajewskiego, Przemysława Gintrowskiego, Zygmunta Koniecznego czy Jerzego Satanowskiego. W „Cafe Sax” znajdą się aż 22 piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej. Wiele z nich dzięki ogólnopolskim festiwalom i mass mediom stało się słynnymi i lubianymi przebojami. Usłyszymy więc takie hity jak „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Wielka woda”, „Okularnicy” „Czy te oczy mogą kłamać?”, które stworzyły historię polskiej muzyki rozrywkowej, jak i mniej znane piękne, nostalgiczne ballady. Śpiewający je bohaterowie wywodzący się z reportaży Agnieszki Osieckiej tworzą unikalne zwierciadło życia, w którym przeglądać się będą nasi Widzowie. A wszystko to na Scenie Kameralnej Rampy już od stycznia 2017 roku, roku 20. rocznicy śmierci wielkiej poetki.

Dawna Kawiarnia Sax na ulicy Francuskiej to jedno z miejsc na Saskiej Kępie, które najbardziej kojarzy się z Agnieszką Osiecką. Poetka bywała tam bardzo często, miała swój ulubiony stolik. Przesiadywała tam godzinami, zbierając pomysły na nowe teksty, będąc jednocześnie otwarta na pogawędki z nieznajomymi. Inspirowała się tym miejscem i przewijającymi się tam ludźmi, zwłaszcza będącymi na tzw. życiowych zakrętach. Z zaciekawieniem obserwowała również ulicznych przechodniów w ich codziennym zabieganiu. Swoje spostrzeżenia „na gorąco” spisywała jako zacżątki tekstów na… papierowych serwetkach. Nic więc dziwnego, że najbardziej adekwatnym miejscem dla zaprezentowania nieśmiertelnych piosenek Agnieszki jest jej ulubiona kawiarnia „wyczarowana” tym razem w Teatrze Rampa.

Spektakl trwa 2h20 min z przerwą.

1920x938-crop-90-482.2
1920x938-crop-90-240.1
1920x938-crop-90-059
1920x938-crop-90-114.1
1920x938-crop-90-444.2
1920x938-crop-90-135.1