A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Twist & Shout
Previous Next

Opis

 

Teatr Rampa zachęcony sukcesem „Rapsodii...” z hitami Queen, jako pierwszy w Polsce stworzył widowisko muzyczne z kultowymi przebojami Beatlesów w nowych uwspółcześnionych aranżacjach.

Ponadczasowe przeboje The Beatles usłyszymy w nowoczesnych aranżacjach Jana Stokłosy – kierownika muzycznego nowej premiery. Stokłosa razem ze świetnie dobranymi rockowymi muzykami gwarantują doskonałe wykonanie muzyki na żywo.
W głównej roli zobaczymy i usłyszymy wybitnego aktora musicalowego wokalistę Jakuba Wociala, którego wiodąca kreacja w "Rapsodii..." oraz tytułowa rola w "Jesus Christ Superstar" cały czas przyciągają do Teatru Rampa tłumy widzów.

Kanwą nowej premiery będą perypetie projektanta mody, który powrócił do Polski, by stworzyć unikatową kolekcję. W kamienicy, w której zamieszkał, podejrzane działania lokatorów skupiają się wokół tajemniczego weterana - Sierżanta Peppera. Wkrótce projektant odkrywa prawdziwe motywy działania sąsiadów, a przy okazji odnajduje swoją miłość.
Współczesne interpretacje znanych przebojów, widowiskowa choreografia i wybitni wokaliści odsłonią w Rampie nowe oblicze hitów The Beatles. Zapraszamy!

 

Spektakl trwa 2,15 h z przerwą

Przedstawienie rekomendowane dla widzów dorosłych i młodzieży (od 15 lat)

Twórcy

Irene Arredondo
Scenariusz
Jacek Mikołajczyk
Przekład
Santiago Bello
Reżyseria i choreografia
Dorota Sabak
Scenografia i kostiumy
Jan Stokłosa
Aranżacje i kierownictwo muzyczne
Tomasz Budkiewicz
Reżyseria dźwięku
Tomasz Filipiak
Reżyseria światła
Eliza Parol
Kierownik produkcji

Obsada

Jakub Wocial
Sierżant Pepper
Katarzyna Kozak / Brygida Turowska
Paulina
Anna Sztejner / Ewa Szlachcic
Anna
Małgorzata Regent / Brygida Turowska
Krisztina
Sebastian Machalski / Przemysław Niedzielski
Ryszard
Natalia Piotrowska-Paciorek / Paulina Janczak
Stella
Michał Juraszek
Grzegorz
Daniel Zawadzki
Edek
Sławomir Mandes / Bartosz Figurski
Mąż K., Piosenkarz
Robert Tondera
Mąż A., Konferansjer
Santiago Bello, Urszula Dral, Bartosz Figurski, Patryk Gładyś, Wiktoria Białecka, Natalia Kielan, Ewelina Kruk, Monika Majewska, Mateusz Muniak, Przemysław Niedzielski, Agnieszka Niemiec, Łukasz Józefowicz, Ewa Szlachcic, Kinga Taront, Wojciech Wojciechowski
Zespół

Zwiastun

Recenzje

Musical okazuje się rzeczywiście zabawną i naprawdę wciagającą opowieścia kryminalną, z wyrazistymi postaciami, ciekawą intrygą i wzruszającym finałem z pozytywnym przesłaniem. (…) Mając do czynienia z doborowym składem aktorów i tancerzy, mamy pewność obcowania z wykonaniem scenicznym najwyższej klasy, z popisową rolą wiekowego Sierżanta Peppera w wykonaniu Jakuba Wociala i świetną Anną Sztejner w roli Anny. (…) Przeboje Beatlesów choć zaśpiewane przez aktorów, zachowały ducha oryginałów, a ich wykonanie instrumentalne i brzmienie to prawdziwa potęga!
                                                                                                                                       Jordan Babula, Teraz Rock 11/2018

Piosenki zespołu z Liverpoolu nie tylko świetnie wybrzmiewają w teatrze, ale także zyskały nowe życie. To wszystko dzięki bardzo owocnej współpracy trójki młodych, ale już doświadczonych artystów: Santiago Bello -reżysera i choreografa, Jana Stokłosy- kierownika muz. oraz Jakuba Wociala - kierownika Sceny Muzycznej. Kiedy słowo stało się ciałem, nuty – muzyką, a koncepcja – ruchem scenicznym, publiczność oniemiała. Owacjom nie było końca. Biorąc pod uwagę, że to debiut reżyserski Santiago Bello oraz pięciolecie istnienia Sceny Muzycznej w Rampie, trzeba stwierdzić, że wyżej wymieniony tercet zamienia w złoto wszystko, czego się dotknie.  czytaj całość  
                                                                                                                            
                                                                                                                                         Warszawska Kulturalna 11.2018                                                                                                                                     
                                                                                                                                                                                                                           

Teatr Rampa wie jak przyciągnąć widzów i słuchaczy. Fenomenalna obsada, świetny zespół taneczny oraz muzyczny, a do tego piosenki, które wszyscy znamy i kochamy to prawdziwy przepis na sukces. (…) Jak przystało na musical - największą rolę odgrywają utwory muzyczne. A te, trzeba przyznać są na najwyższym poziomie. Legendarne przeboje Beatlesów w nowych aranżacjach Jana Stokłosy doskonale wpisują się w poszczególne sceny. (...)Bez zbędnych super efektów, za to ze świetną obsadą, muzyką i pomysłową choreografią. To doskonała rozrywka z zabawnymi dialogami, ale też widowisko skłaniające do refleksji nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Kolejny hit Teatru Rampa. czytaj całość
                                                                                                                                                                         naszemiasto.pl

„Twist and Shout” to uwspółcześnione aranżacje i ciekawe interpretacje legendarnych przebojów The Beatles, zaskakujące kreacje aktorskie oraz dynamiczna choreografia Santiago Bello – zarazem reżysera tego widowiska. Wszystko to sprawia, że wieczór z „Twist and Shout” to nie tylko świetna muzyczna rozrywka na wysokim poziomie, ale i spora dawka inteligentnego humoru. Najnowsza premiera Rampy to namacalny dowód na to, że ponadczasowe przeboje The Beatles nadal bardzo dobrze się słucha i jeszcze lepiej ogląda, zwłaszcza w tak przemyślnie i precyzyjne skonstruowanych scenach wokalno-tanecznych! (…)
                                                                                                                                                Anna Nagel,
                                                                                                                                                Polska The Times,26.10.2018                                                                                                                                                                  

Wyreżyserowany przez hiszpańskiego choreografa i tancerza Santiago Bello musical „Twist and Shout" z hollywoodzkim rozmachem otworzył nowy sezon teatralny i ma spore szanse, aby podbić serca nie tylko fanów Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Wszystko za sprawą mistrzowsko dopracowanej choreografii, pełnej charyzmatycznych kreacji aktorskich narracji, świetnie odzwierciadlających ducha minionej epoki kostiumów oraz efektownej scenografii. (...)Czy staliśmy się świadkami nadejścia kolejnej fali beatlemani? Widzowie wychodzący ze spektaklu w rytmie twista mówią sami za siebie... czytaj całość                                                                                                                                            Iwona Burzyńska
                                                                                                                                           DZIENNIK TEATRALNY 24.10.2018

Widowisko musicalowe "Twist and Shout" w warszawskim Teatrze Rampa spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem i owacją na stojąco. To nagroda za temperament wykonawców i pomysły choreograficzne reżysera, ale także za dobór utworów, bo w spektakl wplecionych zostało aż 28 piosenek Beatlesów, właściwie prawie cały zestaw nieśmiertelnych melodii. (…) Osobną wartością są także opartowe kostiumy Doroty Sabak.

Bronisław Tumiłowicz
Przegląd nr 43
23-10-2018

Sprawnie poprowadzona komediowo-kryminalna akcja toczy się gdzieś w czasach hipisów, ale bohaterami są zwykli mieszkańcy pewnej kamienicy (...). Scena wiruje od tańca i żywiołu, co dziwić nie powinno, zważywszy, że reżyserował Hiszpan, który jednocześnie jest choreografem. I to, co najważniejsze - wielkie przeboje Beatlesów w lekko uwspółcześnionych aranżacjach, co wcale im nie zaszkodziło. Po legendarne utwory (łącznie28!) sięgnięto nie z nabożeństwem, ale z ideą by ilustrowały bieg wydarzeń. (...)

Piotr Sarzyński, Polityka42/2018

Jan Stokłosa tak zaaranżował piosenki wielkiej czwórki, by doskonale wpisały się w akcję, a autorka scenariusza Irene Arredondo stworzyła pretekstowy, acz zabawny scenariusz: w kamienicy wszyscy czyhają na życie wiekowego Sierżanta Pieprza, licząc na spadek. (...) ponad dwie godziny mijają nam błyskawicznie na bezpretensjonalnej zabawie z muzyką, która nigdy się nie zestarzeje.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

                                                                                                                                                         Marcin Pieszczyk, WPROST                                                                                                                                                                    

Autorski projekt z muzyką kultowej grupy - tym razem The Beatles - okazał się przepisem na kolejny sukces.(…) Wykonanych jest 28 przebojów The Beatles, w nowych, ale nieodbiegających od oryginalnego brzmienia, aranżacjach Jana Stokłosy. Mają one musicalowy sznyt i tworzą spójną warstwę brzmieniową. (...) Aktorzy traktują przedstawienie z ironicznym dystansem. Postacie są przerysowane, czasem karykaturalne, ale zgodne z komediową konwencją. Jakub Wocial ma karkołomne zadanie i wykonuje je brawurowo.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Marta Żelazowska
e-teatr.pl

 

Porywająca choreografia, genialne aranżacje i przejmujące wykonania legendarnych przebojów The Beatles, ciekawe, zaskakujące kreacje aktorskie oraz cudowne kostiumy sprawiają, że „Twist and Shout” w reżyserii Santiago Bello pulsuje energią, świetnie oddając ducha czasów miłości, pokoju i muzyki. To niezwykłe widowisko muzyczne z kryminalną intrygą jest nie tylko świetną rozrywką z dużą dawką humoru, ale również angażuje emocjonalnie widza i skłania refleksji nad tym, co naprawdę ważne w życiu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Dorota Jurek,
Kulturane media.pl

Do kogo adresowany jest „Twist and Shout”? Nie będzie przesadą stwierdzenie, że do absolutnie każdego widza. W tym spektaklu wspaniałe jest to, że łączy klasykę ze współczesnością, pozwala nie tylko na ponowne przeżycie spotkania z The Beatles, lecz także sprawia, że muzyka zespołu zostanie odkryta na nowo. Zwłaszcza przez młode pokolenie, które dzięki aranżacjom Jana Stokłosy ma szansę poznać najwspanialsze utwory sprzed pół wieku w dobrze sobie znanym stylu. A gdy dodać do tego wspaniałą realizację oraz genialne kreacje aktorskie na czele z Jakubem Wocialem, należy spodziewać się, że bilety będą sprzedawać się jak ciepłe bułeczki.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Monika Zań,
Teatr dla Wszystkich.pl

Choreograficznie i tanecznie jest to spektakl doszlifowany w każdym calu. Zespół taneczny nie ma słabych punktów. Bello zresztą umiejętnie rozkłada akcenty, przez co każdy ze znakomitych tancerzy ma swoją rolę. Scena konkursu tanecznego jest wprost majstersztykiem. Ta umiejętność rozłożenia akcentów widoczna jest również w warstwie teatralnej – to bardzo wyrównane przedstawienie. Wyróżnia się oczywiście w świetnie rozpisanej roli wojskowego weterana Jakub Wocial, który znakomicie wykorzystał potencjał granej postaci szczególnie w zakresie modulowania głosem.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Andrzej Łucjan,
Warszawa.pl

Patroni Medialni Spektaklu

ebilet_logo
empik_logo
ewejsciowki_logo
gazetapl
kulturalne_media-logo
logoRP_kolor
logowarszawska
naszemiatopl
Polska Metropolia Warszawska_Logo
przeglad
syrenka_logo
terazrock
TVP2
TVP3Warszawa
Previous Next