A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
premiera - luty 2021
premiera - luty 2021
Previous Next

Opis

 

Testament Dziadersa
premiera 3 lutego 2022

„Testament Dziadersa” to pierwszy w historii Rampy skecz show – żywiołowy mix scen, piosenek i monologów stand-up połączonych tematem międzypokoleniowej konfrontacji. Na scenicznym ringu staną naprzeciw siebie generacje wychowane w różnych kontekstach i czasach, aby stoczyć bój o przyszłość świata i polskiego teatru. Wśród nich wszechpotężni, tajemniczy i kontrowersyjni – dziadersi. Wychowani w zamierzchłych czasach przed epoką internetu, Tik Toka, Instagrama oraz śniadań na mieście. Pomijani w marketingowych briefach i popkulturze, przywiązani do starego, wspaniałego świata, w którym kolejne nowości technologiczne napawają strachem i niezrozumieniem. Sami dziadersi też wzbudzają przerażenie młodszego pokolenia jako pokolenie trzymające władzę, której nie chcą się pozbyć.

Czy uda się powstrzymać wojnę między generacjami i oswoić międzypokoleniowe waśnie? Tego wyzwania podejmie się Milenialka (Marta Podobas), która wkracza w świat Dziadersów, poznając ich zwyczaje, życie codziennie oraz przekonania, boleśnie zdając sobie sprawę, że w wielu kwestiach sama stała się do nich podobna…

„Testamet Dziadersa” to debiut reżyserski wybitnego improwizatora, aktora i scenarzysty Mateusza Płochy oraz inauguracja Start-Up Comedy – nowego nurtu Rampy, w którym będziemy poszukiwać nowych popandemicznych mutacji komedii, która łączy pokolenia i ludzi o różnych światopoglądach, gustach i wrażliwościach.


Czas trwania: 100 minut z przerwą

UWAGA! W spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe!

TD_plakat-B1-685x985mm

Twórcy

Mateusz Płocha
Marta Podobas
Scenariusz
Mateusz Płocha
Reżyseria
Maciej Chwała
Muzyka
Agata Stanula
Scenografia i kostiumy
Helena Ganjalyan
Ruch sceniczny
Marta Podobas
WSPÓŁPRACA KOMPOZYTORSKA

Obsada

Małgorzata Duda-Kozera
Marta Podobas
gościnnie
Brygida Turowska
Piotr Furman
Daniel Zawadzki
Bartłomiej Magdziarz
gościnnie