A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Opis

 

Na początek roku szkolnego Teatr Rampa przygotował odstresowującą propozycję dla rodziców, babć i dziadków a przede wszystkim – nauczycieli. Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej zapraszamy pedagogów, rodziców i tych którzy boją się myśli o potomstwie - na lampkę wina i terapeutyczne spotkanie z mgr Marzeną Świrską-Wnerwińską, specjalistką od wychowywania dzieci, pedagożkę i coachinię, która w czasie pandemii wygrała konkurs Belfer roku organizowany przez „Los nauczycielski”. „W czasach kryzysu edukacji szkoła potrzebuje liderek takich jak pani Marzena.” – pisało jury konkursu. Dzięki słynnym lekcjom w sieci, edukacyjnym piosenkom które mają milionowe odsłony oraz krytyce ministra edukacji Marzena Świrska-Wnerwińska stała się nie tylko gwiazdą tabloidów. Jako dyrektorka integracyjno-sportowo-wyczynowej szkoły podstawowej nr 5324 na Targówku toczy boje z depresją nastolatków, wizytującym szkołę dilerem, kuratorem i innymi demonami, które dręczą polską szkołę. W wolnych chwilach pani Marzena pisze autobiografię pt. „Niepokój nauczycielski” i wpada do ulubionego Teatru Rampa, gdzie w Klubie Tragediowym pracuje nad stand-up musicalem.

W opartym na faktach show mgr Marzena szczerze opowiada o drodze młodej wuefistki, która wspięła się na sam szczyt - została dyrektorką szkoły i gwiazdą „Losu nauczycielskiego”. Czy Marzena Świrska-Wnerwińska poradzi sobie jako dyrektorka i ogarnie setki rozwydrzonych dzieci a przede wszystkim – ich rodziców? Przekonaj się sam i przyjdź na szkolne zebranie.

niepokoj_4_1920x900
niepokoj_2_1920x900
niepokoj_3_1920x900
niepokoj_5_1920x900

Twórcy

Agnieszka Makowska, Michał Walczak
scenariusz
Michał Walczak
reżyseria
Andrzej Izdebski
muzyka
Joanna Walisiak
scenografia i kostiumy
Konrad Czarkowski
lalki
Eliza Parol
kierownictwo produkcji

Obsada

Agnieszka Makowska
Dyrektorka
Robert Tondera
Głos z Zaświatów

Recenzje

To nie jest zwykły kabaret, to Klub Tragediowy. Świetne otwarcie nowej sceny w Warszawie. Teatr Rampa - Otwarcie Klubu Tragediowego i stand-up musical Agnieszki Makowskiej 'Niepokój nauczycielski'. Pożera was tęsknota za Pożarem w Burdelu? Jedźcie do Teatru Rampa, gdzie poczucie humoru rodem ze słynnego warszawskiego kabaretu uskutecznia od niedawna Michał Walczak - kiedyś współzałożyciel Pożaru, dziś - nowy dyrektor Rampy.

Czytaj całość...

Magdalena Dubrowska
wyborcza.pl

Jak nauczać powinien belfer, każdy wie. Wszak szczenięce lata spędzone w szkolnej ławie w powszechnym mniemaniu dają ku temu przygotowanie. A i zawód, jak go nauczyciele usilnie malują, aż tak trudny i wyczerpujący się nie wydaje. Toż czas spędzony z „żywym złotem”, jakie zatroskany rodzic oddaje w szpony placówki edukacyjnej, powinien być dlań największym wynagrodzeniem. Cóż bowiem innego jak nie satysfakcja i poczucie obowiązku trzyma jeszcze belfra w zawodzie? Finanse zapewne nie.

Czytaj całość...                                           

Marta Żelazowska
Nowa Siła Krytyczna, e-teatr.pl

 

(...) Według koncepcji stand–up musicalu w Klubie Tragediowym Teatru Rampa początek roku szkolnego to najlepszy czas, by zamknąć lęki w szufladzie biurka i zacząć wesoły rozrachunek z własnym życiem. Widz, zamieniając się w grzecznego ucznia nietuzinkowej Pani Dyrektor  Marzeny Świrskiej-Wnerwińskiej (Agnieszka Makowska), ambitnej królowej szkoły i nauczycielki wychowania fizycznego, mógł ujrzeć poważny obraz zasad szkolnictwa w sarkastycznym ujęciu. Znaczenia i żarty pląsające między pokojem nauczycielskim a przestrzenią, w której pamięć o dawnych metodach nauczania zginęła w zatęchłym kącie, tworzą materię lekką i zabawną, ale także bardzo pouczającą.   

Czytaj całość...

Magdalena Hierowska
 Teatr dla Wszystkich