A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Rapsodia z demonem
Previous Next

Opis

 

Teatralno-koncertowe widowisko stworzone do przebojów legendarnej grupy Queen. Zainscenizowane z kluczową rolą światła i dźwięku, z muzyką graną na żywo przez najlepszych muzyków sesyjnych. Dynamiczna i perfekcyjna choreografia Santiago Bello znakomicie ożywiła zjawiskową scenografię. 

Opowieść o perypetiach młodego wokalisty, który dla kariery jest gotowy zawrzeć ryzykowny pakt z demonem. Przeżycia bohaterów zostały zręcznie zilustrowane najsłynniejszymi hitami zespołu Queen.

Nowe aranżacje utworów oraz wybitne interpretacje młodych wokalistów sprawiają, że słynne przeboje brzmią porywająco jak oryginały. Zwłaszcza przeboje śpiewane przez Kubę Molędę wywołują niezwykły aplauz widowni.

Jednak każdy z aktorów ma swój bezdyskusyjny udział i ważne miejsce w sukcesie „Rapsodii...". Dziś widzimy jaki rezultat daje inspiracja „Queenami” połączona z ciężką pracą i dobrze wykorzystanym talentem wykonawców. Rozmach i artystyczny poziom widowiska okazał się godny legendy, dzięki której powstał. „W efekcie powstaje widowisko, które potwierdza, że Rampa dzisiaj dołącza do czołówki polskich scen muzycznych” mówi jedna z recenzji. A fakt, że od premiery każda „Rapsodia...” kończy się owacjami na stojąco, wspólnym śpiewaniem hitów Queen i długimi bisami, mówi już sam za siebie.

Spektakl rekomendowany dla młodzieży i dorosłych. Czas trwania 2 godz. 20 min. z przerwą.

OSTRZEŻENIE:
Podczas spektaklu wykorzystywane są stroboskopowe efekty świetlne, które mogą spowodować napady padaczkowe u osób chorych na epilepsję. 

Rapsodia z Demonem - plakat

Twórcy

Katarzyna Kraińska
Scenariusz
Michel Driesse
Scenariusz i reżyseria
Jan Stokłosa
Kierownictwo muzyczne i aranżacje
Santiago Bello
Choreografia
Dorota Sabak
Scenografia i kostiumy
Tomasz Budkiewicz
Reżyser dźwięku
Tomasz Filipiak
Reżyser światła
Marcin Almert
Projekcje multimedialne

Obsada

Kuba Molęda
ERWIN
Przemysław Niedzielski
KACPER
Łukasz Mazurek /Sebastian Machalski
MISTRZ
Basia Gąsienica-Giewont /Agnieszka Niemiec
KRÓLOWA
Natalia Piotrowska-Paciorek / Wiktoria Białecka
IDA, IDALIA
Robert Tondera
TV Host
Dominika Łakomska, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Kinga Taront, Nika Warszawska, Santiago Bello, Patryk Gładyś, Michał Cyran, Łukasz Józefowicz, Urszula Mańkowska, Monika Majewska
I INNI

Muzycy

Jan Stokłosa/Marek Lipski
dyrygent, piano
Maciej Papalski
Gitara 1
Michał Polubiec
Gitara 2
Kornel Jasiński/Paweł Grudniak
Bas
Wojciech Bylica/Artur Rapacz
Perkusja

Zwiastun

Recenzje

Po ponadczasowym Jeźdźcu burzy i efektownym musicalu RENT, Teatr Rampa przygotował kolejny musical, który powinien znaleźć odbiorców wśród rockowej publiczności. Rapsodia z Demonem to rzecz oparta na piosenkach z repertuaru grupy Queen. Piosenkach, które nie po raz pierwszy stały się inspiracją dla stworzenia widowiska teatralnego. (...)

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Michał Kirmuć
TERAZ ROCK, 12/2015

"Rapsodia z Demonem" to propozycja nie tylko dla fanów grupy Queen, choć ci ostatni obowiązkowo powinni znaleźć się wśród widowni. Teatr Rampa zaprasza na prawdziwą ucztę. Serwuje przeboje legendarnej grupy podane w niebanalny sposób. (...)

CZYTAJ DALEJ

Ewa Klamann Zaboklicka
POLSKA TIMES

(...) W efekcie powstaje widowisko, które potwierdza, że Rampa dzisiaj dołącza do czołówki polskich scen muzycznych. Teatr dysponuje mocnym zespołem, a przygotowanie wokalne i taneczne artystów gwarantuje poziom wykonania.

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Miłkowski
Przegląd

Spektakl muzyczny złożony z przebojów Queen jest skazany na sukces. Twórcy „Rapsodii z demonem" na tym nie poprzestali i zapewnili ponadto zjawiskową scenografię, magiczne kostiumy, świetną choreografię i solidny wokal. W efekcie stworzyli widowisko z rozmachem, którego w Teatrze Rampa na Targówku jeszcze nie było. (...)

CZYTAJ DALEJ

Anna Dawid
Dziennik Teatralny, Warszawa

(...) "Rapsodię z demonem" tworzą w większości młodzi wokaliści i tancerze. Nie bez znaczenia jest też współpraca międzynarodowego zespołu twórców i autorów. Całość wypada więc niezwykle profesjonalnie a słucha się tego i ogląda to z dużą przyjemnością. Wszystko to daje wynik w postaci muzyczno-teatralnego show, które może zapisać się złotymi zgłoskami w historii polskiego musicalu.

CZYTAJ DALEJ

Michał Bigoraj
INFO MUSIC

(...) Na scenie warszawskiego Teatru Rampa holenderski aktor, reżyser i trener Michel Driesse wyreżyserował z hollywoodzkim rozmachem musical oparty na przebojach legendarnej grupy Queen. (...) Doskonała choreografia Santiago Bello, właściwa dynamika, sceniczny rozmach, świetne kostiumy Doroty Sabak, muzyka na żywo w wykonaniu muzyków pod kierownictwem Jana Stokłosy, a przede wszystkim wielka wrażliwość i pieczołowitość artystów w stosunku do niezapomnianych przebojów Queen – pozwalają z całą odpowiedzialnością zaliczyć ten spektakl do czołówki polskich musicali. To trzeba zobaczyć!

CZYTAJ DALEJ

Robert Stawski
ŚWIAT ELIT

(...) Na szczęście pojawiła się w teatrze grupa młodych twórców, która ma pomysł na to miejsce i pomimo ograniczonych możliwości (bardzo mała scena) stara się wprowadzać nową jakość. Dotychczasowy dobór repertuaru (m.in. RENT) wskazuje, że obrano odważny i słuszny kierunek. Najnowsza propozycja, zrealizowana w oparciu o przeboje grupy Queen, to jednak dzieło nieskończone, ale paradoksalnie strzał w dziesiątkę, który może zaowocować dalszymi, coraz bardziej profesjonalnymi realizacjami. (...)

CZYTAJ DALEJ

Piotr Sobierski
Bliza. Kwartalnik Artystyczny

(…) "Rapsodia z demonem" to projekt wart wyprawy na Targówek. Holenderski reżyser Michel Driesse wraz ze scenografką i kostiumografką Dorotą Sabak wyczarowali na klaustrofobicznej scenie i piekło, i klub muzyczny, i scenę dla Królowej, która porywa publiczność. Wystylizowana na Lady Gagę Basia Gąsienica-Giewont przenosi nas na plan teledysków Queen. (...)

CZYTAJ DALEJ

Jakub Panek
WYBORCZA.PL

(...) Nie bylibyśmy jednak sprawiedliwi, jeśli nie pochwalilibyśmy wszystkich aktorów. Bo każdy z nich wykazał się wielkimi zdolnościami i zaangażowaniem. To praca wszystkich aktorów sprawiła, iż spektakl stał się – naszym zdaniem – objawieniem 2015 roku na scenach musicalowych w Warszawie. (...)

CZYTAJ DALEJ

WARSZAWSKA KULTURALNA

(...) „Rapsodia z demonem” powinna być obowiązkowa dla każdego. Fan czy nie fan grupy Queen po prostu każdy powinien się wybrać do Rampy na ten niesamowity spektakl nasycony od początku do końca samymi wspaniałościami, które będzie pamiętało się do końca życia.

CZYTAJ DALEJ

Dawid Nawrocki
STACJA KULTURA

Na czterdziestą rocznicę swego istnienia Teatr Rampa przygotował z niezwykłym rozmachem przedstawienie, którego nie da się tak wprost i do końca zakwalifikować. Z pewnością nie jest to spektakl ani widowisko. Nie jest to też musical, choć jego twórcy: Jakub Wocial, Michel Driesse i Jan Stokłosa specjalizują się w tej formie. "Rapsodia z demonem" jest tak naprawdę wszystkim po trochu i jednocześnie czymś więcej. Jest także koncertem rockowym, do realizacji którego zespół nad wyraz sumiennie się przygotował. (...)

CZYTAJ DALEJ

Marta Płatek

"Rapsodia z Demonem" na Targówku to widowisko muzyczno-taneczne stworzone do około dwudziestu przebojów grupy Queen i Freddiego Mercury'ego. To spektakl zainscenizowany z ogromnym rozmachem, z muzyką graną na żywo przez kapelę pod wodzą Jana Stokłosy i z żywiołową choreografią stałego współpracownika Jakuba Wociala – pomysłodawcy tego artystycznego przedsięwzięcia – Santiago Bello. (...)

CZYTAJ DALEJ

Wiesław Kowalski
TEATR DLA WAS

(...) Odświeżone aranżacje utworów w wyjątkowych interpretacjach młodych wokalistów sprawiają, że przeboje zyskują nowe, inne życie. Szczególne brawa należą się Jakubowi Wocialowi (Demon), który dzięki swojemu wokalnemu talentowi wprawia widzów w osłupienie(...). Brawurową choreografię do spektaklu stworzył Santiago Bello, natomiast aranżacje przebojów Queen to dzieło Jana Stokłosy. (...) Rozmach i artystyczny poziom widowiska dla uczestników tego spektakularnego wydarzenia okazał się strzałem w dziesiątkę. Owacje na stojąco i wspólne wykonywanie utworów Queen to najlepszy dowód na to,że legenda jest wiecznie żywa, a każda próba przywołania jej budzi radość i zachwyt. (...)

CZYTAJ DALEJ

Joanna Sieg, Joanna Ulanowicz
DLALEJDIS.PL

Patroni Medialni Spektaklu

show
teatry-warszawa
teraz-rock
warszawska-kulturalna
wp
wpodrozy
empik
eska-rock
gazeta-wyborcza
medium
nasze-miasto
polska-the-times
polski-fanklub-queen
wyborcza
metrocafe
Previous Next