A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Previous Next

Opis

 

Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w najdrobniejszym geście choreografia sprawiają, że półtoragodzinny "Jesus Christ Superstar" zachwyca wizualnie, porusza do głebi i zaprasza do refleksji. Po raz szósty powracamy do tego rock musicalu, który można śmiało nazwać naszym sezonowym hitem, prezentowanym co roku tylko przed Świętami Wielkanocnymi. Mamy nadzieję, że w tym roku mimo pandemii, uda się nam zagrać wszystkie planowane spektakle.

Warszawska premiera legendarnego rock musicalu "Jesus Christ Superstar" Andrew LLoyda Webbera i Tim Rice'a odbyła się w Teatrze Rampa wiosną 2016 roku i z miejsca okrzyknięto ją niebywałym sukcesem artystycznym. Inscenizacja porwała nie tylko widzów ale i recenzentów (patrz recenzje) zachwyconych poziomem wokalnym artystów, wspaniałą choreografią i bardzo wymowną scenografią. W tym roku odbędzie się już 6 edycja, a spektakle grane będą od 17 marca do 31 marca 2021.

Wszystkie utwory wykonywane są w genialnych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego w interpretacjach najznakomitszych aktorów musicalowych młodego pokolenia. W rolach głównych zobaczymy w tym roku m.in. wymienionego już Jakuba Wociala jako Jezusa na zmianę z Maciejem Podgórzakiem – wybitnym solista Teatru Muzycznego w Gdyni. W roli Marii Magdaleny wystąpi Natalia Piotrowska-Paciorek oraz Wiktoria Białecka, a w roli Judasza znakomity Łukasz Mazurek na zmianę z wszechstronnym Maciejem Pawlakiem, który w naszym rock musicalu występuje także w roli Piotra. Wszystkim Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy - kierownika muzycznego naszego wystawienia.

"Jesus Christ Superstar" to legendarny musical, który już w latach 70-tych XX wieku wszedł do kanonu największych osiągnięć światowego teatru muzycznego. Jego twórcy - Andrew LLoyd Webber i Tim Rice - zaproponowali wtedy rewolucyjne rockowe przedstawienie ostatniego tygodnia z życia Jezusa adresowane do pokolenia Dzieci Kwiatów.

Inscenizacja Teatru Rampa przedstawia fabułę osnutą wokół pojmania i męki Jezusa w sposób niezwykle wciągający i poruszający a przy tym nowoczesny i oryginalny. Twórcy inscenizacji – Jakub Wocial (Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018) oraz choreograf i tancerz Santiago Bello (Najlepszy Tancerz Musicalowy 2019) porwali publiczność energią świeżości i pomysłowości scenicznej. Nie byłoby tego spektaklu bez jakże zaskakującej, minimalistycznej ale niezwykle bogatej w symbole scenografii Doroty Sabak - zdobywczyni Teatralnej Nagrody Muzycznej 2019 za Najlepsze Kostiumy. Cała trójka stworzyła niezwykłe widowisko, które dotknie każdego, wprowadzając Widza w świat ogromnych emocji i bardzo osobistych wrażeń.

 Spektakl rekomendowamy dla dorosłych i młodzieży od 15 roku życia

czas trwania: 1h45 min bez przerwy.

UWAGA: 
Na początku spektaklu używane są kadzidła, których intensywny zapach
może stanowić dyskomfort dla osób z zaburzeniami oddychania.

jcs_plakat_2020

Twórcy

Tim Rice
Libretto
Andrew Lloyd Webber
muzyka
Wojciech Młynarski, Piotr Szymanowski
Przekład
Jakub Wocial, Santiago Bello
Reżyseria i inscenizacja
Jan Stokłosa
Kierownik muzyczny od 2018r.
Santiago Bello
Choreografia
Dorota Sabak
Scenografia i kostiumy
Tomasz Budkiewicz
Reżyseria dźwięku
Tomasz Filipiak
Reżyseria światła
Robert Tondera
Asystent reżysera
Marcin Almert
Wizualizacja
Eliza Parol
Kierownik produkcji

Obsada

MACIEJ PODGÓRZAK / JAKUB WOCIAL
Jezus
ŁUKASZ MAZUREK / MACIEJ PAWLAK
Judasz
NATALIA PIOTROWSKA-PACIOREK / WIKTORIA BIAŁECKA
Maria Magdalena
MACIEJ NERKOWSKI /ANDRZEJ DANIELUK
Piłat
DANIEL ZAWADZKI
Herod
PAWEŁ TUCHOLSKI / PAWEŁ ERDMAN
Kajfasz
AGNIESZKA FAJLHAUER
Annasz
BRYGIDA TUROWSKA
Kapłanka
MACIEJ PAWLAK / MATEUSZ STASIULEWICZ
Piotr
PRZEMYSŁAW NIEDZIELSKI / ARKADIUSZ BORZDYŃSKI
Szymon
DOMINIKA ŁAKOMSKA
Przeznaczenie
ANNA KĘDROŃ / ALEKSANDRA GOTOWICKA
Nadzieja
PAULINA JANCZAK, NATALIA KIELAN, JUSTYNA KOLENDA, EWELINA KRUK, AGNIESZKA NIEMIEC, SANTIAGO BELLO, MICHAŁ CYRAN, ŁUKASZ JÓZEFOWICZ, ROBERT TONDERA, JAROSŁAW ZAWADZKI
zespół

Muzycy

Jan Stokłosa / Marek Lipski
dyrygent/klawisz 3
Marek Lipski / Miłosz Oleniecki
klawisz 1
Adam Bieranowski / Maciej Chwała
klawisz 2
Adam Kram / Paweł Maruszak / Wojciech Bylica / Adam Tkaczyk
perkusja
Kornel Jasiński / Jacek Kaliszewski
gitara basowa
Paweł Maruszak / Wojciech Bylica / Łukasz Piotrowski
perkusjonalia
Kacper Stolarczyk / Maciej Papalski / Tomasz Boruch
gitara 1
Andrzej Olewiński / Maciej Papalski / Michał Polubiec
gitara 2
Michał Michota / Mateusz Urbanik
trąbka
Bartosz Smorągiewicz / Tomasz Duda / Marcin Gańko
saksofon, klarnet, flet
Igor Szeligowski / Marek Michalec / Henryk Kowalewicz / Anna Baran
waltornia

Zwiastun

Recenzje

(...) Przedwielkanocny spektakl przygotowany w Teatrze Rampa będzie się pamiętać długo i to nie tylko dlatego, że odtwórca roli Jezusa, Jakub Wocial, genialnie zaśpiewał „Gethsemane”. Song z rock-opery „Jesus Christ Supestar” zabrzmiał rzeczywiście przejmująco, od razu jednak trzeba dodać, że z nie mniejszą pasją grają swoje role wszyscy zaangażowani do tego przedsięwzięcia artyści. (...)

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Wiesław Kowalski
TEATRDLAWAS.PL

(...)  Mimo że jest to inscenizowana wersja koncertowa, "Jesus Christ Superstar" z Rampy jest dziełem kompletnym.  (...)
(...)  W najnowszej premierze teatru uwagę zwraca dobra gra aktorska oraz mocny wokal Jakuba Wociala (Jezus) i Natalii Piotrowskiej (Maria Magdalena). Nieco słabiej, ale nieźle, wypadają Sebastian Machalski (Judasz), Maciej Nerkowski (Piłat), Maciej Pawlak (Piotr) i Daniel Zawadzki (Herod). Bardzo dobrze z materiałem Webbera poradził sobie zespół muzyczny Tomasza Filipczaka. Widać tutaj wieloletnią współpracę z Wocialem i dobieranymi przez niego wokalistami  (...)

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jakub Panek
GAZETA WYBORCZA

Jakub Wocial (...) jako Jezus jest znakomity wokalnie, przekonujący w scenie kłótni z kupcami, przejmujący w scenie w ogrójcu. Bardzo dobry muzycznie i aktorsko okazał się też Sebastian Machalski jako Judasz. Wzrusza Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, w pamięci pozostają Paweł Tucholski – Kajfasz, Agnieszka Fajlhauer jako Annasz oraz Daniel Zawadzki – Herod. Cały zespół Rampy, także muzyczny, zasługuje na uwagę. Na Targówek wrócił duch musicalu, czyli nastąpił powrót do korzeni.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jan Bończa Szabłowski
RZECZPOSPOLITA

(...) Sztuka będzie zapamiętana jednak przede wszystkim dzięki aktorom i tancerzom. Ci młodzi, pełni entuzjazmu ludzie bardzo profesjonalnie odegrali swoje role, tworząc dynamiczne, a zarazem zmuszające do refleksji widowisko. Widać było w nich pasję, zaangażowanie i radość z gry. Przede wszystkim jednak rzucało się w oczy to, że są świetnie rozumiejącym się kolektywem, odpowiedzialnym za sukces przedstawienia. A że był to sukces, świadczyć może reakcja wypełnionej oczywiście w komplecie sali, która owacyjnie podziękowała uczestnikom tego show. W jego trakcie parę razy dało się słyszeć entuzjastyczne reakcje charakterystyczne bardziej dla koncertów rockowych niż musicalowych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Michał Bigoraj
INFOMUSIC.PL

(...)Misterna wokalna całość obsadzona została w skromnych acz wymownych dekoracjach i nowoczesnych kostiumach Doroty Sabak i wspaniałej choreografii hiszpańskiego choreografa i tancerza - Santiago Bello. Wysublimowany ruch, kunsztowne partie solowe i świetne sceny zbiorowe zespołu tanecznego, jedynie podkreślają i uzupełniają akcję spektaklu bez aspirowania do dominacji. (...) Do tego wspaniała muzyka wykonywana na żywo przez rewelacyjny zespół pod dyrekcją Tomasza Filipczaka zaskakuje i prawdziwie zachwyca.
Widząc kunszt warszawskiego wykonania legendarnej rock opery, należy przyznać, iż siła polskiej sceny musicalowej należy do młodego, odważnego a zarazem utalentowanego pokolenia artystów.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Robert Stawski
ŚWIAT ELIT

(...) Trudno nie dać się porwać tej rock operze. Zarówno profesjonalizm wykonania spektaklu jak i dynamiczne przechodzenie jednych scen w drugie sprawiają, że całość stanowi interesujące, godne polecenia widowisko. Coś dla siebie znajdą i muzyczni fanatycy, i miłośnicy tańca, i ci, którzy przyszli w poszukiwaniu dobrej rozrywki.
Supergwiazda lśni w Teatrze Rampa!

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Joanna Dreczka
DZIENNIK TEATRALNY.PL

Tu nie ma pustych gestów, zbędnych elementów. Aktorzy doskonale wpisują się w koncepcję przedstawienia. Sens wynika z działań, a przez związki z innymi elementami widowiska zwielokrotnia ich siłę. (...) Spektakl jest zakrojony ambitnie i szeroko, należy do najciekawszych, jakie oglądałam w ostatnim czasie. Reżyserom udaje się z kultowego hitu wyciągnąć sens i głębię. Publiczność przyjmuje "Jesus Christ Superstar" w stołecznej Rampie owacją na stojąco.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Marta Żelazowska
E-TEATR.PL

"Jesus Christ" Superstar w interpretacji Teatru Rampa jest niczym żywy organizm napędzany siłą tworzących go artystów. To dzięki ich wyobraźni, talentowi oraz zaangażowaniu zmienia się i rozwija. Musical wrócił właśnie na deski teatru na Targówku i zachwyca oraz porusza jeszcze bardziej niż dotychczas. Wznosi emocje widzów na zupełnie nowy poziom. Siłą inscenizacji  w Rampie są genialne interpretacje wokalne, piękna muzyka na żywo, świetnie dobrane do postaci kostiumy, urzekająca choreografia i wyjątkowa atmosfera (...)

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Dorota Jurek
KULTURALNE MEDIA.PL

To co wyróżnia ten spektakl od innych inscenizacji, to dogłębne przemyślenie jego wymowy. Odzwierciedla się ono w niezwykle dopracowanej choreografii, scenografii oraz grze aktorów, którzy zdają się bardziej przeżywać niż grać. (...) Widać że od trzech sezonów zespół wystawiający "Jesus Christ Superstar" rozwija się, że spektakl w artystach pracuje. I chwała teatrowi za to, że wystawia go wyłącznie w Wielkim Poście. W innym czasie miałby on inny smak.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Monika Odrobińska
TYGODNIK IDZIEMY

Patroni Medialni Spektaklu

british-council_logo
zakochaj-sie-w-warszawie
tvp3-logo
radio-wawa
wp
e-bilet
Previous Next