A A A

A A A
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
W pogoni za bajką
Previous Next

Opis

 

Teatralno-musicalowa zabawa znanymi bajkowymi wątkami i losami bohaterów. Całość tworzy muzyczną opowieść zaskakującą nowoczesną formą i pomysłem inscenizacyjnym.

Przeplatają się w nim dwa światy: podziemny świat nieczytanych bajek oraz zabiegany świat współczesnego królestwa.

Wiecznie zajęty król Sukcesso Pałer zaniedbuje relacje ze swoją córką. Aby ojciec choć na chwilę przestał być królem i poświęcił swój czas tylko jej, królewna Rebella postanawia ukryć jego berło. Atrybut władzy ginie w czeluściach zamkowych lochów, a jego poszukiwanie daje początek fascynującej przygodzie z bohaterami wielu znanych bajek.

Zaskakująca roszada konwencji i stylów uczy znajdowania właściwego kontekstu oraz interpretacji wielu symbolów.

Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 7-13 lat. Czas trwania 2 godz. z przerwą.

W_pogoni_za_bajka_Plakat_RGB_M

Twórcy

Monika Muskała, Janusz Margański
Libretto
Piotr Rubik
Muzyka
Reżyseria
Anna Waś
Kostiumy
Grzegorz Policiński
Scenografia
Katarzyna Skawińska
Ruch sceniczny
Marta Domagała
Asystent choreografa
Paulina Mager
Ilustracje do projekcji
Anna Chmielarz
Korepetytor wokalny
Dawid Kozłowki
Scenariusz i przygotowanie projekcji

Zwiastun

Recenzje

Przez podziemny świat, pełen postaci ożywianych kolejno bajek i naziemną rzeczywistość prowadzi też muzyka - autorstwa Piotra Rubika - od metalu, rapu po bardziej klasyczne motywy. Wpadająca w ucho, porywająca, w dużej ilości. W końcu to musical i rzeczywiście na swą nazwę zasługuje! Utwory tak śpiewane, że bez trudu można było zrozumieć całą treść (co czasem bywa problemem). Scenografia wysmakowana w swej prostocie - choć nie widać było w niej bogactwa to świetnie oddawała atmosferę bajkową. Z elementami multimedialnego pokazu (wyświetlane jak na ekranie elementy scenografii). Dzieci oglądały z zaciekawieniem, zwłaszcza, że mogły bez trudu odnaleźć powiązania z uczniowskim językiem, Harrym Potterem czy Larą Croft. (…).

Arkadiusz Lubowicki,
miasto dzieci.pl

Wartka akcja, świetna scenografia i muzyka Piotra Rubika sprawiają, że wraz z Rebelią, jej rodzicami i całym dworem widz przenosi się do jedynego w swoim rodzaju świata, w którym czary
i stare, znane nam wszystkim z dzieciństwa bajkowe postacie mieszają się z realiami codziennego życia. "W pogoni za bajką" to spektakl dla widzów starszych i młodszych. Mówi o wspólnej nam wszystkim tęsknocie za Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem i królewną Śnieżką. I o tym, że nasze dzieci też chciałyby mieć do czego tęsknić.

Iwona Świerzewska,
Idziemy,
18 listopada 2011

Reżyser Cezary Domagała do realizacji musicalu dobrał naprawdę świetną ekipę. Przebojową muzykę do przedstawienia skomponował Piotr Rubik. Widzowie opuszczają teatr, nucąc finałowy utwór.
Przedstawienie  zwraca uwagę na relacje między rodzicami i dziećmi. Jest autentyczne, prawdziwe, młodzi słuchacze chłoną je i przeżywają. Jeszcze nie skończył się spektakl, gdy mój syn szepnął mi do ucha: „Mamo, kiedy przyjdziemy na to przedstawienie jeszcze raz?”. To chyba najlepsza recenzja familijnego musicalu wystawianego w warszawskim Teatrze Rampa. Warto wybrać się na „W pogoni za bajką”, chociażby po to, by potem, w domu, bez trudu odnaleźć swoją bajkę i swój wątek w niej. Szczerze polecam wyprawę na ten spektakl całą rodzinką!

Magdalena Bogdańska-Maciak,
redaktor naczelna dwutygodnika edukacyjnego „Kumpel”


Spektakle dziecięce

Spektakle dla dzieci, które pokocha cała rodzina

O teatrze mówi się, że jest świątynią sztuki. Warto do niej zaprosić jednak nie tylko dojrzałego, ukształtowanego Widza, ale i tego najmłodszego. Dziecko patrzy na świat z zupełnie innej, niezwykłej perspektywy. I to właśnie dla młodszego odbiorcy powstają nasze spektakle dziecięce. Takie, które pozwalają przenieść się zarówno młodszym jak i starszym widzom do zupełnie innego świata. Jakiego? Daj się do niego porwać i przekonaj się na własnej skórze. Będzie niesamowicie, obiecujemy.

Niepowtarzalne spektakle dziecięce

Jakie spektakle dla dzieci pozostają najdłużej w pamięci Młodego Widza? Te, które urzekają feerią barw, doskonałą oprawą muzyczną, treściami dopasowanymi do dziecięcego sposobu postrzegania rzeczywistości i fenomenalną grą aktorską. Wierzymy, że spektakle dla dzieci w Teatrze Rampa łączą te wszystkie cechy, a pełna widownia na niemal każdym przedstawieniu zdaje się to potwierdzać.

Specjalnie dla Najmłodszych Widzów (także tych, którzy przychodzą do nas ze swoimi szkolnymi klasami) otwieramy nasze podwoje w godzinach dopołudniowych. Niezwykłe przedstawienie w samo południe? Czemu nie!

Spektakle przygotowane są zarówno dla najmłodszych widzów (nawet czterolatków), jak i tych nieco starszych, w wieku szkolnym. Troszczymy się, by poza niezapomnianym przedstawieniem, „przemycić” w nich nieco walorów dydaktycznych i wychowawczych. Bo przecież nauka przez zabawę jest najprzyjemniejsza i najbardziej skuteczna!

I jeszcze jedno: Dorosły Widzu, Ty też będziesz się bawił wyśmienicie. Zarezerwuj bilet już dziś.