A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Pinokio
Previous Next

Opis

 

Dzieci razem z Pinokiem przeżywają jego zaskakujące przygody wynikające często z samowoli i łatwowierności.

Idealny pretekst do dyskusji o wyjątkowej roli ojca, o posłuszeństwie i dobrym wychowaniu.

Wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen. Oto ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna się uczyć dobrych manier
i odpowiedzialności.

Pokój chłopca zamienia się w różne krainy, w których pajacyk spotyka znane nam z bajki postacie i przeżywa z nimi niezwykłe przygody. W tej wędrówce od początku towarzyszy mu Gadający Świerszcz, będący jednocześnie wirtuozem skrzypiec.

Spektakl rekomedowany dla dzieci w wieku 6-11 lat. Czas trwania 2 godz. z przerwą.

 

PINOKIO plakat - zmienione logo - 2014_04_25proc

Twórcy

Adaptacja i reżyseria
Tomasz Bajerski
Muzyka i kierownictwo muzyczne
Marek Lewandowski
Scenografia
Emil Wesołowski
Choreografia
Marta Domagała
Asystent choreografa
Kamila Kępa
Charakteryzacja

Obsada

Dorota Osińska / Marta Domagała
Pinokio
Dżepetto, Połykacz ognia
Agnieszka Płoszajska / Olga Szomańska
Świerszcz
Dyrektor Teatru, Gospodarz, Siłacz
Dyrektor Cyrku
Kruk, Wieśniak
Tuńczyk, Karabinier
Nauczyciel, Dżandżo
Klaun, Karczmarka 2
Joanna Górniak oraz Kamila Boruta w scenach zbiorowych
Karczmarka 1

Recenzje

"Pinokio" to wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni która spodoba się także dorosłym widzom. Nie bez przyczyny sztuka ta nazywana jest familijną. Maluchy zachwycą się odkrywanymi przez Pinokia krainami. Starsze dzieci zobaczą w tej postaci krnąbrnego i okrutnego chłopca, który rzuca szkołę, by przeżyć przygodę i poznać nowych przyjaciół. Natomiast dorośli dostrzegą w nim lekkomyślnego nastolatka, podatnego na wpływy i wpadającego w złe towarzystwo, pod wpływem którego uciekają z domu. Polecam ten spektakl każdemu, niezależnie od wieku. A szczególnie dzieciom w IV klasie szkoły podstawowej, gdyż jest to lektura. Być może będzie to zachęta do zapoznania się z książką lub jej uzupełnienie.

CZYTAJ DALEJ

Weronika Trzeciak


Spektakle dziecięce

Spektakle dla dzieci, które pokocha cała rodzina

O teatrze mówi się, że jest świątynią sztuki. Warto do niej zaprosić jednak nie tylko dojrzałego, ukształtowanego Widza, ale i tego najmłodszego. Dziecko patrzy na świat z zupełnie innej, niezwykłej perspektywy. I to właśnie dla młodszego odbiorcy powstają nasze spektakle dziecięce. Takie, które pozwalają przenieść się zarówno młodszym jak i starszym widzom do zupełnie innego świata. Jakiego? Daj się do niego porwać i przekonaj się na własnej skórze. Będzie niesamowicie, obiecujemy.

Niepowtarzalne spektakle dziecięce

Jakie spektakle dla dzieci pozostają najdłużej w pamięci Młodego Widza? Te, które urzekają feerią barw, doskonałą oprawą muzyczną, treściami dopasowanymi do dziecięcego sposobu postrzegania rzeczywistości i fenomenalną grą aktorską. Wierzymy, że spektakle dla dzieci w Teatrze Rampa łączą te wszystkie cechy, a pełna widownia na niemal każdym przedstawieniu zdaje się to potwierdzać.

Specjalnie dla Najmłodszych Widzów (także tych, którzy przychodzą do nas ze swoimi szkolnymi klasami) otwieramy nasze podwoje w godzinach dopołudniowych. Niezwykłe przedstawienie w samo południe? Czemu nie!

Spektakle przygotowane są zarówno dla najmłodszych widzów (nawet czterolatków), jak i tych nieco starszych, w wieku szkolnym. Troszczymy się, by poza niezapomnianym przedstawieniem, „przemycić” w nich nieco walorów dydaktycznych i wychowawczych. Bo przecież nauka przez zabawę jest najprzyjemniejsza i najbardziej skuteczna!

I jeszcze jedno: Dorosły Widzu, Ty też będziesz się bawił wyśmienicie. Zarezerwuj bilet już dziś.