A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Jakub WocialWokalista, aktor musicalowy, reżyser. Kierownik Sceny Musicalowej Teatru Rampa, jej twórca i organizator.

W latach 2012-2014 stworzył i rozwinął cykl koncertów musicalowych pod wspólną nazwą „Broadway Street- the Show”, z gościnnym udziałem największych gwiazd musicalowych scen Europy. Wyreżyserował i bierze  udział w wykonaniu widowiska muzycznego „MusicaLove” zawartego w aktualnym repertuarze Teatru. Grał w inscenizacji musicalu RENT, jest pomysłodawcą i jednym z głównych wykonawców w widowisku z przebojami Queen „Rapsodia z Demonem” oraz w koncertowej inscenizacji „Jesus Christ Superstar”. Za kreację Jezusa otrzymał tytuł Najlepszego wokalisty Musicalowego roku 2018. Dzięki jego staraniom stworzyliśmy polską prapremierę musicalu "Kobiety na skraju załamania nerwowego". W najnowszym widowisku muzycznym "Twist and Shout" z przebojami The Beatles gra rolę Sierżanta Peppera.

Na scenie zawodowej zadebiutował w 2005 roku w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta z musicalu "Taniec Wampirów" Romana Polańskiego. Do roku 2011 występował w niemieckiej wersji tego spektaklu w Theater des Westens w Berlinie, w Metronom Theater w Oberhausen oraz w spektaklu "Rebecca" w Palladium Theater w Stuttgarcie. W 2006 r. brał udział w nagraniu albumu "Taniec Wampirów", który dwa lata później zdobył tytuł platynowej płyty. Występował również  w Operze i Filharmonii Podlaskiej w musicalu "Upiór w Operze". W  2014  wyreżyserował na scenie Teatru Muzycznego w Katowicach  musical "Prześliczna Wiolonczelistka" (prapremiera polska) opartego na muzyce zespołu Skaldowie. 

tel. 514-018-001
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fwk
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
exigo
tiketto_logo4
Previous Next