A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Witold Olejarz Dyrektor Teatru Rampa od 1998 roku, współtwórca jego dzisiejszego oblicza i główny animator rozwoju. Stoi na czele Rady Artystycznej Teatru decydującej o twórczym kierunku rozwoju jak również o polityce repertuarowej Teatru.


Zapewnił pomyślne,  płynne i pełne artystycznych sukcesów funkcjonowanie Teatru RAMPA przez minione 20 lat. W tym czasie  nastąpiło podwojenie liczby spektakli w roku oraz pięciokrotne zwiększenie widowni i przychodów Teatru co zasadniczo zmieniło pozycję Teatru w kulturalnym świecie Stolicy, a dwudziestoosobowemu zespołowi artystycznemu (w tym aktorom przyjętym z likwidowanego Teatru Nowego) dało możliwość utrzymania pracy, kreowania wielu ról oraz ciągły artystyczny rozwój. Jedocześnie z inicjatywy dyrektora Olejarza powstała i rozwinęła swoją szeroką aktywność Galeria Sztuki Rampa promująca w kilkunastu wystawach każdego roku wielu wybitnych polskich plastyków i malarzy. Przy Teatrze Rampa afiliowany został i otoczony mecenatem dziecięco-młodzieżowy, amatorski Teatr Muzyczny TINTILLO wystawiający w sezonie po kilkadziesiąt dojrzałych spektakli muzycznych.


Wcześniej wieloletni Dyrektor Zarządzający Teatru Nowego w Warszawie, działacz kultury, pracownik Stołecznej Estrady i Biura Kultury Urzędu M.St. Warszawy.


Uhonorowany za całokształt pracy na rzecz kultury polskiej Złotym Krzyżem Zasługi,  a za zasługi dla województwa mazowieckiego - medalem Pro Masovia.

 

fwk
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
exigo
tiketto_logo4
Previous Next