A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Michał WalczakDYREKTOR NACZELNY I ARTYSTYCZNY
Dramatopisarz, scenarzysta, reżyser, absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Stypendysta Ministra Kultury, laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. festiwalu „Dwa Teatry” i Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Współtwórca kabaretu literackiego „Pożar w burdelu”, Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy, Laboratorium Musicalu oraz wieloletni prezes Fundacji Zakochana Warszawa. Autor kilkudziesięciu sztuk dla dorosłych, dzieci i młodzieży tłumaczonych m. in. na angielski, niemiecki, francuski, włoski, litewski, węgierski, czeski, słowacki i wystawianych na całym świecie. Reżyserował spektakle i koncerty m.in. w Teatrze Polonia, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Lalka, Teatrze Syrena, Operze Leśnej w Sopocie, Teatrotece, Teatrze Polskiego Radia, Klubokawiarni Chłodna 25 a także dla Festiwalu Sztukmistrze i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykładał na wydziale scenariopisarstwa w PWSTiF. Od lat mieszka na Pradze i współtworzy kulturę prawej strony Wisły, współpracując z Muzeum Warszawskiej Pragi i Domem Kultury Praga przy organizacji nowocyrkowego festiwalu Inwazja Klaunów. W swojej twórczości łączy klasyczne dramatopisanie z musicalem, kabaretem, stand-upem, nowym cyrkiem oraz formami telewizyjnymi i filmowymi. Od września 2021 roku dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Rampa na Targówku.


 

 
 
 
Łukasz StrzelczykZASTĘPCA DYREKTORA
Badacz kultury, socjolog, strateg. Kurator w obszarze sztuk wizualnych oraz sound artu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.st. Warszawy. Kurator wystaw odbywających się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, BWA Sokół, Galerii Piktogram. Swoje instytucjonalne doświadczenie budował pracując w Centrum Nauki Kopernik, Domu Kultury Kadr, Wolskim Centrum Kultury i Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Członek sieci skupiających dyrektorki i dyrektorów instytucji w Polsce: Forum Kultury Mazowsze i Forum Kraków. Pomysłodawca i kurator cyklicznego festiwalu muzycznego, odbywającego się w ramach Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik. Współpracował z szeregiem instytucji m.in. z Narodowym Centrum Kultury, Domem Spotkań z Historią, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Akademią Sztuki w Szczecinie, Muzeum Powstania Warszawskiego. Organizator kilkuset koncertów muzyki improwizowanej, elektronicznej i eksperymentalnej, kurator festiwali: Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych RP, Od Bikiniarzy do Hipsterów, Festiwalu Kultury Greków Polskich i wielu innych. Jego zainteresowania wyznaczają relacje dźwięku i sztuk wizualnych, sztuka w przestrzeni publicznej w Polsce w latach 60/70-tych oraz związki wizualności z kontrkulturą. Założyciel Stowarzyszenia Trzecia Fala. Wydawca i producent płyt z polską archiwalną muzyką awangardową lat 70-tych (Helmut Nadolski, Grupa w Składzie, Onomatopeja czy Sesja 72). Redaktor tomu poświęconego modernizmowi w przedwojennej Warszawie – Światłoczuły modernizm. Osiedla społeczne warszawskiego Koła.


 

 
 
 
Beata AndrzejewskaGŁÓWNA KSIĘGOWA
Główna Księgowa, w Teatrze Rampa na Targówku od 1 września 2019 roku - dyplomowany księgowy o specjalności rachunkowość i finanse przedsiębiorstw. Wyróżnia się biegłą znajomością rachunkowości i rozliczeń w instytucjach kultury. W latach 2009 - 2019 Zastępca Głównej Księgowej w Orkiestrze Sinfonia Varsovia. W czerwcu 2000 roku uzyskała certyfikat Ministerstwa Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ukończyła Studia magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz podyplomowe studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział w Warszawie.
W Teatrze w ramach kontroli zarządczej Kierownictwa Teatru - Główna Księgowa, obok Dyrektora Teatru, sprawuje kontrolę wewnętrzną – sprawdza kompletność dokumentacji dotyczącej operacji gospodarczych i finansowych, ich zgodność z planem finansowym oraz z obowiązującymi w Teatrze zarządzeniami w tym zakresie; ponadto jest odpowiedzialna za prawidłowe rozliczenia podatków VAT i CIT, kasy biletowej, środków trwałych, za okresową sprawozdawczość budżetową w zakresie Rb-N, Rb-Z, sprawozdania z wykonania, plany i projekty planów do Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy oraz do GUS a także roczne sprawozdania finansowe i pakiety konsolidacyjne.