A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Jeśli integracja w klasie polsko-ukraińskim wydaje się wyzwaniem – sprawdź pedagogikę teatru. Jeśli dzieci w klasie zaskoczone są tym, że ich nowi koledzy piją czaj z czaszek to najwyższy czas na teatralne zabawy integracyjne. Prowadzone przez nowoprzybyłe ukraińskie aktorki lekcje teatralne to nasz sposób na odkrywania świata i ludzi na nowo. Podczas warsztatów szukać będziemy nowych – wspólnych dla Polaków i Ukraińców znaków. Uczestnicy będą bawić się dwujęzycznie; alfabetem polskim i ukraińskim, nazwami i kolorami, zmysłami, liczbami, wystukiwanym wspólnie rytmem polsko-ukraińskich piosenek.


Artystki, które prowadzą zajęcia mówią o sobie:


Kristyna Veliczko
Jestem aktorką teatralną i filmową z Ukrainy. Mam 10-letnie doświadczenie aktorskie. I 7-letnie doświadczenie pedagogiczno-artystyczne. Warsztaty aktorskie to moja pasja. Pracowałam w teatrze dramatycznym w Krzywym Rogu. Moje życie radykalnie zmieniła wojna. Obecnie szukam kreatywnej pracy w Polsce, która pozwoli mi zabezpieczyć rodzinę.

Maria Severilova
Jestem z Charkowa. Skończyłam Charkowski Uniwersytet Artystyczny. Ostatnimi laty moje spokojne i spełnione życie związane było z Kijowem, gdzie prowadziłam zajęcia teatralne z dziećmi oraz grałam w ukraińskich serialach. Prowadziłam szkołę aktorstwa dla nastolatek - “Braginastudio”. Mieszkając w Kijowie nawiedzał mnie zły sen o trzęsących się oknach. Sen spełnij się na koniec kwietnia. Teraz mieszkam z bratankiem w Warszawie. Śnię o odrobinie stabilizacji i zwycięstwie Ukrainy.


Zapisy:
Zajęcia organizuje Teatr Rampa na Targówku
Koszt spotkania: 250 zł.


Informacje organizacyjne:
Zajęci odbywają się w teatrze lub w szkole. Czas trwania to ok 75 minut. Zajęcia dostosowane do każdej grupy wiekowej.

Jaką tajemnicę można odkryć w zakamarkach Waszej szkoły? Zawarte w spektaklu połączenie porządków opowieści z baśni i z Targówka inspiruje do tworzenia alternatywnych map dzielnicy oraz pozostałych części Warszawy. Wykonując zadania scenograficzne zbadamy jakie elementy świata dzieci chciałyby zachować, jakie odzyskać, a jakie odbudować. Jedna – powstała w trakcie zajęć – mapa będzie dla nas drogowskazem do poruszania się po dzielnicy, marzeniach i relacjach ważnych dla uczestników spotkania.

Wyruszamy w podróż po dziecięcych decyzjach natychmiast po spektaklu.


Grupa wiekowa: klasa IV-VI
Czas trwania: ok 70 minut
Cena: 250 zł