A A A

A A A

Osoby z niepełnosprawnością ruchową

Teatr Rampa wyposażony jest w parking, podjazdy, windę i toaletę dostosowane odpowiednio do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Wszystkie podjazdy wraz z pochwytami oraz łazienka dla osób z niepełnosprawnością ruchową są wykonane zgodnie z obowiązującymi normami – rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23.12.2002r.

Specyfikacja podjazdów, urządzeń:

Przed budynkiem Teatru znajdują się trzy podjazdy:

  • pierwszy podjazd: dł. 8 m , szer. 1,20 m , kąt nachylenia 8 stopni,
  • drugi i trzeci podjazd: dł. 2,10 m , szer. 1,30 m , kąt nachylenia 25 stopni.

Dostępność Teatru dla osób z niepełnosprawnością   Dostępność Teatru dla osób z niepełnosprawnością
2 Podjazdy od frontu Teatru długość 2,10 m, szer.1,30 m, kąt nachylenia 25 stopni.

Drzwi wejściowe – szer. 1,60 m - podwójne

Dostępność Teatru dla osób z niepełnosprawnością

Ponieważ okienko kasowe znajduje się na wysokości ponad 1,20 m, zakup biletu przez osoby z niepełnosprawnością ruchową będzie możliwy za pośrednictwem obecnego przy drzwiach biletera bądź przez Koordynatora Dostępności - p. Annę Krywczuk  (tel. 22 679 05 35 lub 22 679 50 51 wew. 119).

W budynku znajdują się dwa podjazdy:

  • Pierwszy podjazd – znajduje się na parterze (pomaga pokonać trzy stopnie do szatni oraz dostać się do windy wjeżdżającej na pierwsze piętro) – wysokość 40cm o dł. 3,4 m , szer. 1, 2 m , kąt nachylenia 15 stopni,  są przystosowane odpowiednie pochwyty z obydwu stron dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
  • Drugi podjazd – znajduje się na pierwszym piętrze,wysokość 60cm, o dł. 6,4 m , szer. 1,5 m, kąt nachylenia 8 stopni, są przystosowane odpowiednie pochwyty z obydwu stron dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dostępność Teatru dla osób z niepełnosprawnością  Dostępność Teatru dla osób z niepełnosprawnością

 

Na terenie obiektu znajduje się również winda osobowa, udźwig 400 kg. Do 5 osób o wymiarach: dł. 1,40 m , szer. 1,10 m , wys. 2 m , korzystanie z windy możliwe wyłącznie w asyście obsługi widowni.
Dźwig konserwuje firma „INWESTPROJEKT – DŹWIG”

Dostępność Teatru dla osób z niepełnosprawnością

Na widowni Sceny Dużej Teatru Rampa miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdują się pomiędzy rzędem VI a VII. Jest to przestrzeń o szerokości około 1 metra.

Przy Scenie Dużej jest kawiarnia dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Na parterze znajduje się w pełni wyposażona i przestronna toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Osoby z niepełnosprawnością wzroku

Teatr Rampa od bieżącego sezonu dysponuje już sprzętem do audiodeskrypcji.  Dołożymy wszelkich starań, aby szybko przygotować do takiej realizacji choćby kilka najważniejszych spektakli. W chwili obecnej możliwa jest audiodeskrypcja na zamówienie przedstawienia "Rapsodia z demonen" i musicalu dla dzieci "Pinokio". Widzowie zainteresowani taką formą uczestnictwa w spektaklu muszą koniecznie zgłosić to przy zakupie biletów lub powiadomić mejlowo lub telefonicznie obsługę widowni najpóźniej w ostatni dzień roboczy przed spektaklem.
 

Osoby z dysfunkcją słuchu

Teatr Rampa  od bieżącego sezonu dysponuje sprzętem do realizacji wydarzeń dla osób z dysfunkcją słuchu. Są to indywidualne mikro-odbiorniki pozwalające na słuchanie wzmocnionych dźwięków spektaklu przez typowe słuchawki lub też do znaczącego zwiększenia skuteczności działania aparatów słuchowych poprzez tzw.pętle indukcyjne (cieniutki naszyjnik).  Widzowie chcący skorzystać z tych możliwości powinni koniecznie zgłosić to przy zakupie biletów lub powiadomić mejlowo lub telefonicznie obsługę widowni najpóźniej w ostatni dzień roboczy przed spektaklem .
Ponadto osoby zainteresowane wzmocnieniem działania aparatów słuchowych muszą mieć umiejętność przestawienia swojego aparatu do współpracy z pętlą indukcyjną. Jest to możliwe praktycznie we wszystkich nowych aparatach słuchowych i jest czynnością bardzo prostą. W razie wątpliwości należy wcześniej odnaleźć odpowiednia informację w instrukcji obsługi aparatu czy też zapytać sprzedawcy, serwisanta lub protetyka słuchu.

Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
PreviousNext