A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród
Previous Next

Opis

 

Muzyczno-teatralna opowieść o perypetiach Mary Lenox w domu samotnego owdowiałego wuja. Jej radość oraz wiara w miłość i przyjaźń otwiera nie tylko drzwi do ogrodu ale i drzwi ludzkich serc. Rzecz o pokonywaniu barier także w myśleniu.

Do smutnego, skrywającego wiele tajemnic angielskiego domu, w którym mieszka posępny Archibald Craven przybywa Mary Lenox, bratanica tragicznie zmarłej żony Crevena.

Jej ciekawość świata i dobroć odmieniają życie rodziny wuja oraz innych mieszkańców Misselthwaite.

Tę urzekającą opowieść zaadaptował na scenę w formie barwnego, muzycznego widowiska Cezary Domagała, który jest również autorem tekstów piosenek i reżyserem spektaklu. Spektakl wzrusza, bawi i zmusza do refleksji, a przede wszystkim porusza serca wszystkich bez względu na wiek.

Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 8-14 lat. Czas trwania 2 godz. 15 min. z przerwą.

plakat_tajemniczy_ogrod

Twórcy

Reżyseria, adaptacja, teksty piosenek
Tomasz Bajerski
Muzyka, kierownictwo muzyczne
Bożena Pędziwiatr
Scenografia
Tomasz Tworkowski
Ruch sceniczny
Marta Domagała
Asystentka choreografa
Witold Vargas
Rysunki i animacje
Kamila Kępa
Charakteryzacji

Recenzje

Barwne, roztańczone, pełne wdzięku familijne przedstawienie, do którego muzykę skomponował Tomasz Bajerski, podoba się małym i dużym widzom. Reżyser spektaklu Cezary Domagała (znany dzięki adaptacjom takich powieści jak „Mały książę”, „Awantura o Basię”) jest również autorem tekstów piosenek. To on zadbał o dynamikę i humor spektaklu, widoczny zwłaszcza w drugiej części przedstawienia. Dodał też specyficzny koloryt - pewną dozę wzruszającej nostalgii. Stylowe rysunki i animacje autorstwa popularnego rysownika Witolda Vargasa, to kolejny atut spektaklu, bez którego przedstawienie nie byłoby tak wciągające.
Na szczególną uwagę zasługuje pomysł wykorzystania wielkich „literackich” rycin-ilustracji, wprowadzających kolejne sceny, inicjowane następnie przez aktorów. Scenografia i kostiumy nadają spektaklowi szczególny, angielski klimat, dopełniony muzyką, często skoczną i wesołą. Artyści tańczą, śpiewają i umiejętnie wcielają się w role swych bohaterów, by na koniec usłyszeć gromkie, zasłużone brawa publiczności.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Anna Czajkowska

Patroni Medialni Spektaklu

vox
ticket-club
Previous Next
fwk
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
exigo
tiketto_logo4
Previous Next