A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Dzień dziecka
Dzień dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień dziecka
Dzień dziecka
Dzien dziecka_Teatr Rampa_fot Kinga Karpati_019_sk
Dzien dziecka_Teatr Rampa_fot Kinga Karpati_019_sk
Dzień dziecka
Dzień dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Previous Next

Opis

 

Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy „DZIEŃ DZIECKA” - muzyczny spektakl napisany specjalnie dla naszego teatru przez znanego artystę kabaretowego Tomasza Jachimka, z muzyką Marcina Partyki, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Ten zestaw twórców gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci w wieku zerówkowym i wczesnoszkolnym. Prapremiera w Rampie odbyła się 17 września 2016r.

Pan Jan jest ważnym, wiecznie zajętym Dyrektorem i nie ma czasu dla swojej córki Paulinki. Ba, rozmawiając ciągle przez swoje telefony, nie zauważa nawet jej obecności. Sądzi przy tym, że dziecko nie powinno mieć o to do niego pretensji, ponieważ dzieci „to dopiero mają dobrze” - zajmują się przecież tylko zabawą i szkołą. Czy rzeczywiście tak jest?  Pewnego dnia sam się o tym przekonuje, gdy dziwnym zrządzeniem losu staje się znowu małym Jasiem, który musi iść do szkoły… Przeżywa zwykły dzień dziecka, który w niczym nie przypomina tego świątecznego Dnia Dziecka z 1-go czerwca. Paulinka, która jest świadkiem tego niecodziennego zdarzenia, ma nadzieję, że jej tata znajdzie wreszcie czas na wspólną partyjkę „Chińczyka”…

Od prapremiery przedstawienia w naszym teatrze Dzień Dziecka będzie można obchodzić przez cały rok, nie tylko 1-go czerwca. Ten spektakl daje radość dzieciom a dorosłym przypomina o tym, że sami kiedyś byli dziećmi i że warto o tym pamiętać. Naszą dodatkową niespodzianką dla Widzów jest kolorowy program z dołączoną płytą, który kupić można tylko przed spektaklem lub po nim. Na płycie nagrane są wszystkie piosenki ze spektaklu i muzyka do samodzielnego śpiewania. Warto spróbować swoich sił, a nuż wydarzy się coś niezwykłego...

Spektakl rekomedowany dla dzieci w wieku od 7 lat. Czas trwania ok. 1 godz.

Po spektaklu można wykupić Warsztaty - czytaj więcej: http://teatr-rampa.pl/edukacja

Spektakl "Dzień dziecka" w roku 2017 brał udział w dwóch festiwalach: XXI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017 oraz w III Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu. Na wałbrzyskim festiwalu nasza aktorka Kamila Boruta otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską a szczególnie "za precyzję w ukazaniu dziecięcej dojrzałości" - jak uznało jury w uzasadnieniu werdyktu.

DZIEN DZIECKA_plakat_prev

Twórcy

Jerzy Jan Połoński
Reżyseria
Marika Wojciechowska
Scenografia
Marcin Partyka
Muzyka
Jarosław Staniek
Choreografia
Anna Grabowska
Przygotowanie wokalne
Urszula Pietrzak
Asystentka Choreografa

Obsada

Kamila Boruta
Małgorzata Duda
Dominika Łakomska
Brygida Turowska
Maciej Gąsiorek
Konrad Marszałek

Zwiastun

Recenzje

(…) Charakterystyczne poczucie humoru Jachimka, wraz z jego niekwestionowaną inteligencją w oglądzie świata, w rampowym „Dniu Dziecka” pozwala młodej publiczności uruchomić nawet najbardziej skryte rejony dziecięcej wyobraźni i wrażliwości. Przy tym nie traktuje się wyraźnie też eksponowanych w widowisku celów dydaktyczno-wychowawczych w sposób łopatologiczny, ale za pomocą oryginalnego języka pełnego niecodziennych i uszczypliwych skojarzeń zawsze humorystycznie spointowanych i jeśli ośmieszonych, to z subtelnym wdziękiem. Warto zatem i dorosłym wybrać się w tę podróż w krainę dzieciństwa, gdzie nawet poszukiwana w całym domu skarpetka będzie mówiła i śpiewała za pan brat z innymi. (…)


CZYTAJ DALEJ

Wiesław Kowalski,
Teatr dla Was

(…) Dodatkowe zajęcia, na które nie masz siły, już nie sprawiają radości, a z rodzicem nadal nie da zagrać się w chińczyka? Smutne życie szkolniaka, ale nie po smutek do teatru! Mój syn, zachwycony scenami batalistycznymi bił brawo niemalże na stojąco, kiedy szczotka, mydło, całe w bańkach (brawo za fantazyjny kostium), szamotały się ze szkolniakiem. A co z tańcem skarpetkowym? Nie dość, że skarpety wielkie, to w dodatku tańczące i śpiewające. A interaktywna wideokonferencja? Takie formy przekazu, wkradły się do Rampy i zachwycają tych najmniejszych i najsprawniejszych technologicznie widzów.


CZYTAJ DALEJ

Mama Krzysia,
czasdzieci.pl

Zabawny tekst, bajeczna scenografia, znakomita obsada. Spektakl "Dzień dziecka" swoją niesamowicie pozytywną energią zarazi nie tylko małych, ale i dużych widzów. Scenariusz do przedstawienia został przygotowany specjalnie dla stołecznego Teatru Rampa przez genialnego dziennikarza i satyryka Tomasza Jachimka. Reżyseria Jerzego Jana Połońskiego w połączeniu z muzyką skomponowaną przez Marcina Partykę gwarantują dobrą zabawę. Każdemu bez względu na płeć czy wiek.


CZYTAJ DALEJ

Iwona Burzyńska,
kulturaonline.pl

(…) Zabawne teksty i gry słowne funkcjonują na dwóch poziomach, bo rozśmieszą zarówno młodszych widzów, jak i starszych, którzy docenią skierowane do nich dowcipne aluzje. Tego rodzaju przedsięwzięcie wymaga, aby w roli reżysera zasiadł ktoś, kto doskonale rozumie dzieci. Jerzy Jan Połoński świetnie wywiązał się z powierzonej mu roli, bo sam mając twórcze adhd i prywatnie będąc tatą trzech chłopców, stworzył dynamiczne, autentyczne i zabawne przedstawienie, w którym nie ma grama nudy. Kilkoro aktorów, wykorzystując przestrzeń sceny kameralnej, sprawia, że nie liczy się nic, co dzieje się poza sceną. Śpiewają, tańczą i przebierają się w błyskawicznym tempie, przez co dzieci mają wrażenie, że w przedstawieniu uczestniczy bardzo wiele postaci. Wychodzą też do najmłodszych widzów i krążą po widowni, co dodatkowo ożywia przebieg przedstawienia i bardzo podoba się małym teatromanom. (...)CZYTAJ DALEJ

Olga Kubiak-Skwarek,
Qlturka.pl

„Dzień dziecka” – świetnie wyreżyserowana sztuka, którą każdy rodzic zobaczyć powinien. Pokazuje ona bowiem jeden dzień z życia dziecka z perspektywy ojca, który zamienia się w dziecko. Wspaniała oprawa muzyczna, ciekawa choreografia, wspaniała gra aktorska – to wszystko zasługuje na polecenie sztuki Warszawiakom, którzy w fantastycznej atmosferze teatru Rampa mogą spędzić niezapomniane chwile ze swoimi milusińskimi. (...)CZYTAJ DALEJ

Joanna Banakiewicz,
Dzieckowwarszawie.pl

Jeżeli po ostatniej premierze w Teatrze Rampa zatytułowanej "Dzień Dziecka" zrozumiemy, że kupując pociechom 1 czerwca lody i pluszaka, spełnimy rodzicielski obowiązek, jesteśmy w absolutnym błędzie. (...)
W sobotni wrześniowy poranek publiczność otrzymała prezent w postaci doskonale zagranego, świetnie wyreżyserowanego, dowcipnego, oprawionego w niebanalną scenografię, opartego na niezwykle prostym pomyśle przedstawienia, które jest czymś więcej niż teatrem. To wycinek z prawdziwego życia.(…) Maluchy muszą obowiązkowo przekonać rodziców do wizyty w teatrze. Obie strony będą z pewnością zaskoczone. I o to chodzi!Hanna Karolak,
Gość Niedzielny, 2.10.2016

(...) Najnowsze przedstawienie "Dzień dziecka" jest zrealizowane według nasyconego poczuciem humoru tekstu Tomasza Jachimka, ze znakomicie harmonizującą z tekstem, bardzo rytmiczną muzyką Marcina Partyki, napisaną do piosenek układających się w dodatkową fabułę oraz ze świetnie pomyślaną choreografią Jarosława Stańka. Całości dopełnia dobra, porywająca dzieci do wspólnej zabawy reżyseria Jerzego Jana Płońskiego oraz niezwykle pomysłowa scenografia i kostiumy Mariki Wojciechowskiej.
Wypełnione dynamiką ruchu przedstawienie nie pozwala dzieciom siedzieć spokojnie w fotelu, toteż wstają, podrygują w rytm piosenek, próbują śpiewać razem z wykonawcami. Krótko mówiąc, aktywnie uczestniczą w spektaklu, który jest w pełni czytelny także dla widzów najmłodszych. Zresztą świetnie bawią się wszyscy, i duzi, i mali.

Temida Stankiewicz-Podhorecka,
Nasz Dziennik, 01.10.2016

Spektakl jest dynamiczny: zachwycające są stroje i tempo, w jakim aktorzy się przeobrażają. Dla nich brawa nie tylko za świetną interpretację tekstu, ale i za kondycję! Jest rozśpiewany, jak to w Rampie, a muzyka na najwyższym poziomie – pisze to osoba bardzo wymagająca w tym względzie! Z zachwycająco prostą, czarno-białą scenografią kontrastuje choreografia. Podczas godzinnego przedstawienia nie ma czasu na nudę: dzieci i dorośli niejeden raz pokładają się ze śmiechu, jak np. przy tańcu zbuntowanych skarpet czy monologu bohatera po chińsku. Teksty autora scenariusza Tomasza Jachimka mają wyraźne zacięcie kabaretowe – zwłaszcza fragmencik o przeklinaniu przy dzieciach. Oj, ku pamięci!

 Monika Odrobińska
Idziemy nr 40; 2.10.2016

 

Patroni Medialni Spektaklu

czas-dzieci
DD_Dziecko w Warszawie_logo
DD_eBilet_logo
DD_Kumpel_logo
DD_Polskie Radio Dzieciom_logo
DD_Qlturka_logo
DD_TVP_abc_logo
DD_Tygodnik Idziemy_logo
Previous Next