A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Opis

 

Któż nie zna drugiej po "Zemście" komedii Aleksandra Fredry pt. „Nie uchodzi, nie uchodzi… czyli damy i huzary"?  Teatr Rampa proponuje jej muzyczną wersję w adaptacji i reżyserii Macieja Wojtyszki z kompozycjami Jerzego Derfla.

Czy wiecie, że spektakl ten jest grany w Teatrze Rampa już od 10 lat i wciąż zaskakuje swoją aktualnością i prawdziwymi wystrzałami na scenie? Większość piosenek do przedstawienia napisał reżyser, wiernie zachowując mistrzowską poetykę fredrowskiego wiersza. To one, w połączeniu z finezją i rubasznością dialogu, stworzyły barwną opowieść o zabawnych perypetiach męsko-damskich związanych z kawalerstwem, swataniem, ożenkiem z miłości  i… dla świętego spokoju! Doskonale przekazany fredrowski humor daje prawdziwą przyjemność z towarzyszenia tak aktualnym w każdym pokoleniu, sercowym problemom Dam i Huzarów.

W rolę Majora wciela się Andrzej Chudy, a jego troskliwe siostry-intrygantki zagrają Małgorzata Duda Kozera, Katarzyna Kozak i Agnieszka Fajlhauer. Wśród innych wykonawców będzie można podziwiać również młode pokolenie naszych aktorów: Dominikę Łakomską i Kamilę Borutę w roli Zofiji oraz Konrada Marszałka – w roli Porucznika. Polecamy ten zabawny musical, gwarantując znakomitą rozrywkę dla całej rodziny!

016_damy_i_huzary

Twórcy

MACIEJ WOJTYSZKO
Reżyseria i adaptacja
GRAŻYNA FOŁTYN-KASPRZYK
Scenografia i kostiumy
JERZY DERFEL
Muzyka
ARTUR JERZY ZIELIŃSKI
Kierownik muzyczny
TADEUSZ WIŚNIEWSKI
Choreografia

Obsada

Andrzej Chudy
Dominika Łakomska/ Kamila Boruta
Hanna Chojnacka/ Małgorzata Duda-Kozera
Katarzyna Kozak
Agnieszka Fajlhauer
Joanna Górniak
Olga Szomańska
Michalina Brudnowska
Klemntyna Umer
Konrad Marszałek
Piotr Furman
Mieczysław Morański
Robert Kowalski
Leszek Abrahamowicz

Zwiastun