A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Monsters
Previous Next

Opis

 

MONSTERS to wyjątkowy spektakl muzyczny wypełniony znakomitymi rockowymi ponadczasowymi balladami Nicka Cave’a, Boba Geldofa, Toma Waitsa oraz Renaty Przemyk, która stworzyła kilka piosenek specjalnie do tego przedstawienia. Poruszające interpretacje tych wyjątkowych utworów jakimi są "murder ballads" łączą w sobie grozę, szokujące wyznania i liryczne spowiedzi, wywołując i dreszcz emocji, i łzy wzruszenia. W spektaklu przez cały czas groza miesza się z czarnym humorem a chłodny dystans z sympatią wobec morderczyń, które - jak w telewizyjnym show - opowiadają publicznie o swoich najskrytszych tajemnicach.

MONSTERS tworzą cztery wspaniale śpiewające aktorki i zarazem sceniczne indywidualności. Bawiąca temperamentem Małgorzata Duda-Kozera, mistrzyni lirycznych ballad Ewa Lorska, emanująca seksapilem famme fatale Dominika Łakomska oraz Dorota Osińska - potężny głos i w filigranowej posturze.
Cztery emanujące seksapilem aktorki, śpiewająco wcielają się w postaci kontrowersyjnych, a chwilami nawet perwersyjnych kobiet, wzbudzając wśród Widzów skrajne emocje. Jakie? Przekonajcie się o tym sami.

W lutym 2019 roku żegnamy się z przedstawieniem "Monsters". Nasi Widzowie, którzy zakupią bilety na 2 i 3 lutego otrzymają w teatrze unikatową płytę z wybranymi piosenkami z tego spektaklu. Serdecznie zapraszamy!

Spektakl rekomendowany dla widzów dorosłych. Czas trwania 1 godz. 40 min bez przerwy.

monsters_plakat_RGB_25proc

Twórcy

Robert Talarczyk
Scenariusz i reżyseria
Jakub Lewandowski
Choreografia
Bartosz Skoczkowski
Scenografia
Barbara Malinka
Kostiumy
Przemysław Sokół
Opracowanie muzyczne
Robert Talarczyk, Andrzej Porzuczek, Jakub Talarczyk
Tłumaczenie piosenek

Zwiastun

Recenzje

„Największe brawa należą się autorowi scenariusza Robertowi Talarczykowi oraz czterem aktorkom, które grają tytułowe morderczynie. Dobrane są idealnie. Mamy tu kobiety doświadczone
i cierpiące, demoniczne wampy, wściekłe psychopatki i naiwne małolaty, którym osobiste historie nakazały popełnić zbrodnie. Publiczność przy okazji dowiaduje się czegoś ważnego o naturze kobiet, poznając ich ekstremalne uniesienia".

Bronisław Tumiłowicz,
Przegląd

„Monsters” to przede wszystkim cztery wspaniałe śpiewające aktorki i cztery sceniczne indywidualności. Małgorzata Duda-Kozera potrafi rozbawić temperamentem i energią, Ewa Lorska dobrze sprawdza się w lirycznych balladach, a Dominika Łakomska, kiedy tylko może na chwilę zdjąć maskę kurwy-bogini, imponuje silnym głosem i celnymi interpretacjami utworów. Bezapelacyjnie najlepsza jest tu, i wokalnie, i aktorsko, Dorota Osińska.

Izabela Mikrut,
http://tu-czytam.blogspot.com

Patroni Medialni Spektaklu

vox
e-bilet
zakochaj-sie-w-warszawie
Previous Next