A A A

A A A
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Previous Next

Opis

 

Autorska inscenizacja rock opery wszech czasów, której premiera w 2016 roku odniosła nieprzeciętny sukces zarówno wśród Widzów jak i recenzentów. Fabuła spektaklu osnuta wokół ostatniego tygodnia z życia Jezusa przedstawiona jest w sposób niezwykle wciągający i poruszający a przy tym nowoczesny i oryginalny. Ogromne emocje i zaangażowanie emanują zarówno z wokali jak i gestów oraz tańca wspaniałych, młodych wykonawców. Twórcy inscenizacji – wokalista Jakub Wocial oraz choreograf i tancerz Santiago Bello porwali publiczność niezwykłą energią świeżości i pomysłowości scenicznej. Stworzyli widowisko, które dotknie każdego, wprowadzając Widza w świat silnych emocji i bardzo osobistych wrażeń.  Koniecznie trzeba to zobaczyć!

"Jesus Christ Superstar" to legendarny musical, który u progu lat 70. XX wieku stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. Jego twórcy - Andrew LLoyd Webber i Tim Rice - zaproponowali nieco rewolucyjną wersję Ewangelii zinterpretowaną dla pokolenia Dzieci Kwiatów. Stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.

W naszej inscenizacji stosujemy minimalistyczne środki wyrazu zapewniające jednak bogactwo i różnorodność znaczeń. Stawiamy na muzykę, interpretacje wokalne, choreografię i poruszające symbole, które pozwolą każdemu Widzowi osobiście odnieść się do naszej inscenizacji i odnaleźć w niej czytelne dla siebie przesłanie.

Ciekawostka:
Inscenizacja warszawskiego Teatru Rampa jest czwartą w Polsce, po teatrach muzycznych w Gdyni, Chorzowie, Łodzi oraz pierwszą w teatrze dramatycznym i od razu uwieńczoną takim sukcesem!

Spektakl trwa 1h45 min bez przerwy.

 

jesus-christ-superstar

Twórcy

Tim Rice
Libretto
Andrew Lloyd Webber
muzyka
Wojciech Młynarski, Piotr Szymanowski
Przekład
Jakub Wocial, Santiago Bello
Reżyseria i inscenizacja
Jan Stokłosa
Kierownik muzyczny 2018, 2019
Santiago Bello
Choreografia
Dorota Sabak
Scenografia i kostiumy
Tomasz Budkiewicz
Reżyseria dźwięku
Tomasz Filipiak
Reżyseria światła
Robert Tondera
Asystent reżysera
Marcin Almert
Wizualizacja
Eliza Parol
Kierownik produkcji

Obsada

JAKUB WOCIAL / SEBASTIAN MACHALSKI
Jezus
SEBASTIAN MACHALSKI / JERZY GMURZYŃSKI
Judasz
JAKUB SZYPERSKI / MACIEJ PAWLAK
Piotr
NATALIA PIOTROWSKA-PACIOREK / AGNIESZKA PRZEKUPIEŃ
Maria Magdalena
DANIEL ZAWADZKI
Herod
MACIEJ NERKOWSKI / ANDRZEJ DANIELUK
Piłat
PAWEŁ TUCHOLSKI / PAWEŁ ERDMAN
Kajfasz
AGNIESZKA FAJLHAUER
Annasz
BRYGIDA TUROWSKA
Kapłanka
PRZEMYSŁAW NIEDZIELSKI / ARKADIUSZ BORZDYŃSKI
Szymon
DOMINIKA ŁAKOMSKA / MARTA WARDYŃSKA
Przeznaczenie
ANNA KĘDROŃ, PAULINA JANCZAK, JUSTYNA KOLENDA, EWELINA KRUK, NATALIA KIELAN, AGNIESZKA NIEMIEC, SANTIAGO BELLO, MICHAŁ CYRAN, PATRYK GŁADYŚ, ROBERT TONDERA, JAROSŁAW ZAWADZKI
zespół

Muzycy

Jan Stokłosa / Marek Lipski
dyrygent, klawisz 3
Kacper Stolarczyk / Maciej Papalski
gitara 1
Andrzej Olewiński / Maciej Papalski
gitara 2
Błażej Chochorowski / Kornel Jasiński
bass
Adam Kram / Paweł Maruszak
perkusja
Marek Lipski / Miłosz Oleniecki
klawisz 1
Adam Bieranowski / Miłosz Oleniecki
klawisz 2
Paweł Maruszak / Wojtek Bylica
instrumenty perkusyjne
Michał Michota / Mateusz Urbanik
trąbka
Bartosz Smorągiewicz / Tomasz Duda
saksofon, flet
Igor Szeligowski / Marek Michalec
waltornia

Zwiastun

Recenzje

(...) Trudno nie dać się porwać tej rock operze. Zarówno profesjonalizm wykonania spektaklu jak i dynamiczne przechodzenie jednych scen w drugie sprawiają, że całość stanowi interesujące, godne polecenia widowisko. Coś dla siebie znajdą i muzyczni fanatycy, i miłośnicy tańca, i ci, którzy przyszli w poszukiwaniu dobrej rozrywki.
Supergwiazda lśni w Teatrze Rampa!

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Joanna Dreczka
DZIENNIK TEATRALNY.PL

(...) Przedwielkanocny spektakl przygotowany w Teatrze Rampa będzie się pamiętać długo i to nie tylko dlatego, że odtwórca roli Jezusa, Jakub Wocial, genialnie zaśpiewał „Gethsemane”. Song z rock-opery „Jesus Christ Supestar” zabrzmiał rzeczywiście przejmująco, od razu jednak trzeba dodać, że z nie mniejszą pasją grają swoje role wszyscy zaangażowani do tego przedsięwzięcia artyści. (...)

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Wiesław Kowalski
TEATRDLAWAS.PL

(...)  Mimo że jest to inscenizowana wersja koncertowa, "Jesus Christ Superstar" z Rampy jest dziełem kompletnym.  (...)
(...)  W najnowszej premierze teatru uwagę zwraca dobra gra aktorska oraz mocny wokal Jakuba Wociala (Jezus) i Natalii Piotrowskiej (Maria Magdalena). Nieco słabiej, ale nieźle, wypadają Sebastian Machalski (Judasz), Maciej Nerkowski (Piłat), Maciej Pawlak (Piotr) i Daniel Zawadzki (Herod). Bardzo dobrze z materiałem Webbera poradził sobie zespół muzyczny Tomasza Filipczaka. Widać tutaj wieloletnią współpracę z Wocialem i dobieranymi przez niego wokalistami  (...)

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jakub Panek
GAZETA WYBORCZA

Jakub Wocial (...) jako Jezus jest znakomity wokalnie, przekonujący w scenie kłótni z kupcami, przejmujący w scenie w ogrójcu. Bardzo dobry muzycznie i aktorsko okazał się też Sebastian Machalski jako Judasz. Wzrusza Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, w pamięci pozostają Paweł Tucholski – Kajfasz, Agnieszka Fajlhauer jako Annasz oraz Daniel Zawadzki – Herod. Cały zespół Rampy, także muzyczny, zasługuje na uwagę. Na Targówek wrócił duch musicalu, czyli nastąpił powrót do korzeni.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jan Bończa Szabłowski
RZECZPOSPOLITA

(...) Sztuka będzie zapamiętana jednak przede wszystkim dzięki aktorom i tancerzom. Ci młodzi, pełni entuzjazmu ludzie bardzo profesjonalnie odegrali swoje role, tworząc dynamiczne, a zarazem zmuszające do refleksji widowisko. Widać było w nich pasję, zaangażowanie i radość z gry. Przede wszystkim jednak rzucało się w oczy to, że są świetnie rozumiejącym się kolektywem, odpowiedzialnym za sukces przedstawienia. A że był to sukces, świadczyć może reakcja wypełnionej oczywiście w komplecie sali, która owacyjnie podziękowała uczestnikom tego show. W jego trakcie parę razy dało się słyszeć entuzjastyczne reakcje charakterystyczne bardziej dla koncertów rockowych niż musicalowych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Michał Bigoraj
INFOMUSIC.PL

(...)Misterna wokalna całość obsadzona została w skromnych acz wymownych dekoracjach i nowoczesnych kostiumach Doroty Sabak i wspaniałej choreografii hiszpańskiego choreografa i tancerza - Santiago Bello. Wysublimowany ruch, kunsztowne partie solowe i świetne sceny zbiorowe zespołu tanecznego, jedynie podkreślają i uzupełniają akcję spektaklu bez aspirowania do dominacji. (...) Do tego wspaniała muzyka wykonywana na żywo przez rewelacyjny zespół pod dyrekcją Tomasza Filipczaka zaskakuje i prawdziwie zachwyca.
Widząc kunszt warszawskiego wykonania legendarnej rock opery, należy przyznać, iż siła polskiej sceny musicalowej należy do młodego, odważnego a zarazem utalentowanego pokolenia artystów.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Robert Stawski
ŚWIAT ELIT

Tu nie ma pustych gestów, zbędnych elementów. Aktorzy doskonale wpisują się w koncepcję przedstawienia. Sens wynika z działań, a przez związki z innymi elementami widowiska zwielokrotnia ich siłę. (...) Spektakl jest zakrojony ambitnie i szeroko, należy do najciekawszych, jakie oglądałam w ostatnim czasie. Reżyserom udaje się z kultowego hitu wyciągnąć sens i głębię. Publiczność przyjmuje "Jesus Christ Superstar" w stołecznej Rampie owacją na stojąco.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Marta Żelazowska
E-TEATR.PL

"Jesus Christ" Superstar w interpretacji Teatru Rampa jest niczym żywy organizm napędzany siłą tworzących go artystów. To dzięki ich wyobraźni, talentowi oraz zaangażowaniu zmienia się i rozwija. Musical wrócił właśnie na deski teatru na Targówku i zachwyca oraz porusza jeszcze bardziej niż dotychczas. Wznosi emocje widzów na zupełnie nowy poziom. Siłą inscenizacji  w Rampie są genialne interpretacje wokalne, piękna muzyka na żywo, świetnie dobrane do postaci kostiumy, urzekająca choreografia i wyjątkowa atmosfera (...)

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Dorota Jurek
KULTURALNE MEDIA.PL

To co wyróżnia ten spektakl od innych inscenizacji, to dogłębne przemyślenie jego wymowy. Odzwierciedla się ono w niezwykle dopracowanej choreografii, scenografii oraz grze aktorów, którzy zdają się bardziej przeżywać niż grać. (...) Widać że od trzech sezonów zespół wystawiający "Jesus Christ Superstar" rozwija się, że spektakl w artystach pracuje. I chwała teatrowi za to, że wystawia go wyłącznie w Wielkim Poście. W innym czasie miałby on inny smak.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Monika Odrobińska
TYGODNIK IDZIEMY

Patroni Medialni Spektaklu

british-council_logo
zakochaj-sie-w-warszawie
tvp3-logo
radio-wawa
wp
e-bilet
Previous Next