A A A

Szukaj

A A A
Pełna wersja
Ogłoszono nominacje do XIV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury dla artystów premier muzycznych sezonu 2019/2020. Wśrod nominowanych znalazło się aż 3 wykonawców z widowiska  naszego Teatru-"Broadway Exclusive": Paulina Janczak w kategorii Najlepsza Wokalistka Musicalowa, Ewelina Kruk w kategorii Najlepsza Tancerka Musicalowa i Patryk Gładyś - Najlepszy Tancerz Musicalowy. A zgłoszony przez nas Maciej Pawlak otrzymał nominację w kat. Najlepszy Wokalista Musicalowy za rolę w musicalu TM w Poznaniu. Wszystkim nominowanym gratulujemy! Finał Konkursu odbędzie się we wrześniu.

Ogłoszono wczoraj wyniki głosowania w plebiscycie "Warszawiaki" o tytuł Teatru Roku. Zdobyliśmy w nim drugie miejsce, zaraz po Teatrze Roma. Jesteśmy zatem drugim najbardziej lubianym i uznawanym przez Publiczność teatrem Warszawy. Cieszymy się bardzo z Waszego uznania i wsparcia. To nam dodaje skrzydeł! Dziękujemy!

17 czerwca odeszła od nas po dłuższej chorobie Teresa Kurpias-Grabowska. Była pełną pasji i twórczych pomysłów założycielką i dyrektorką dziecięco-młodzieżowego Teatru Muzycznego TINTILO. Była też scenarzystką, autorką piosenek i reżyserką, ale przede wszystkim wielką Przyjaciółką i Wychowawczynią młodzieży. Jest oczywistym, że Jej śmierć pogrążyła w żałobie nie tylko jej najbliższą Rodzinę i Przyjaciół ale też kilkuset uczestników TINTILO i ich bliskich, z którymi miała zawsze wspaniały kontakt i serdeczne relacje, bo także ich traktowała jak rodzinę...

W ramach naszego jubileuszu 45-lecia mamy kolejną niespodziankę. Tym razem to prezentacja spektakli znajdujących się w repertuarze naszego teatru w ostatniej dekadzie 2010 - 2020. W filmiku znajdą się więc zarówno premiery tej dekady jak i przedstawienia już rozegrane, które zyskały uznanie, rozgłos, a przede wszystkim wierną publiczność na wiele lat! Zapraszamy do oglądania filmiku poniżej i krótką sentymentalną podróż, która jest znakomitym uzupełnieniem naszego filmu z 2015r. na 40-lecie.

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Andrzeja Strzeleckiego, aktora i reżysera, twórcy nowej formuły naszego Teatru, a w latach 1987-1997 jego dyrektora naczelnego i artystycznego. Stworzył na tej scenie wiele wspaniałych przedstawień, które - jak słynne "Złe zachowanie" z 1988 r. -  na trwale wpisały się zarówno w jej wizerunek, jak i w historię polskiego teatru. Swoim talentem reżyserskim i wspaniałą osobowością ukierunkował wielu naszych aktorów, pozostając dla nich na zawsze najważniejszym reżyserem, mentorem i przyjacielem. Żegnamy naszego Mistrza i Kolegę.
 

Zapraszamy jutro na kolejne spotkanie na scenie naszego Teatru w ramach cyklu "Musicalowa rozbiórka" transmitowanego przez Broadway w Polsce. Tym razem Jakub Wocial wraz z zaproszonymi gośćmi będą odsłaniali kulisy tworzenia i grania naszego największego hitu ostatnich lat - widowiska "Rapsodia z demonem". Będzie o tajnikach reżyserii Michela Driesse, muzycznych aranżacjach Jana Stokłosy i choreograficznych wyzwaniach stawianych przez Santiago Bello. Nie zabraknie również wykonań na żywo fantastycznych przebojów legendarnej grupy Queen. Zapraszamy jutro o 21.00 na transmisje live.

Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
Previous Next