A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Już w najbliższą sobotę, 14 maja, w Rampie odbędzie się premiera „Niekończącej się historii” wg Michaela Endego w adaptacji Macieja Podstawnego i reżyserii Magdaleny Miklasz. Zapraszamy na baśniowy międzypokoleniowy spektakl o krainie fantazji, nieskrępowanej kreatywności, bezpośredniej opowieści i radości – czyli o świecie, który należy zachować; co ocalało – ochronić, a resztę odzyskać i odbudować.


W roku 2022 Teatr wraca do Fantazjany, bezbrzeży wyobraźni i do „Niekończącej się historii”, doskonałej książki Michaela Endego – a również do filmu Wolfganga Petersena, legendarnej muzyki i pozytywnych wspomnień. Wraca, ponieważ we wrogim dla fantazji czasie, twórcy pragną stworzyć mapę dróg ratunkowych, poszukać przestrzeni dla dobrego kontaktu i pomarzyć o zdrowych relacjach między rodzicami i dziećmi, pomiędzy rówieśnikami, między obowiązkami a twórczością.


Spektakl będzie inscenizacją Wielkiego Poszukiwania Atreju i wielkiej przygody Sebastiana, ale też próbą odnalezienia się w sytuacji dorosłych, którzy „Niekończącą się historię” poznali w latach 80-tych. Bohaterem adaptacji jest zarówno tamten Bastian – dziś ojciec nastoletniego chłopca – jak i jego syn, młody człowiek, który wyruszy do Fantazjany trzydzieści lat później, śladami naszych dawnych wzruszeń.


Na Dużej Scenie Rampy zobaczymy: Sarę Celler-Jezierską, Michalinę Dąbrowską, Agatę Łabno, Agnieszkę Makowską, Annę Stelę, Filipa Karasia, Juliana Mere, Roberta Tonderę oraz Iwo Woźniaka. Na czarodziejską i formacyjną podróż zapraszają małych i dużych widzów twórcy, którzy nie są kojarzeni tylko z teatrem dla dzieci – reżyserka Magdalena Miklasz, autorka wielokrotnie nagradzanej „Łaumy”, dramaturg Maciej Podstawny oraz autorzy scenografii i kostiumów najważniejszych polskich spektakli, pracujący na najważniejszych krajowych scenach – Mirek Kaczmarek i Grupa Mixer.


A rzecz będzie działa się na Targówku – na ulicach, w parkach, blokach i zakamarkach. Oraz w Teatrze Rampa, który jest najlepszym wehikułem dla fantastycznych podróży.


NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA Premiera 14 maja 2022, Duża Scena Teatru Rampa


Magdalena Miklasz – reżyseria Maciej Podstawny – adaptacja, dramaturgia

Mirek Kaczmarek – scenografia Grupa Mixer – kostiumy

Anna Stela – muzyka

Marta Bury – choreografia

Amadeusz Nosal – video Tymoteusz Sarosiek – asystent reżyserki


Występują: Sara Celler-Jezierska, Michalina Dąbrowska, Agata Łabno, Agnieszka Makowska, Anna Stela, Filip Karaś, Julian Mere Robert Tondera, Iwo Woźniak

Terminy spektakli: 14,15, 21, 22 maja oraz 4 i 5 czerwca. Spektakle dla grup w godzinach przedpołudniowych: 17,18,19,20 maja i 1, 2, 3, 7, 8 czerwca.

Licencja: Verlag fur Kindertheater Weitendorf GmbH