A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Podsumowujemy działanie punktu opieki dla dzieci ukraińskich uchodźców, ukraińskie kobiety uczą się w Rampie języka polskiego, przed nami artystyczne spotkania dla kobiet z doświadczeniem uchodźczym. Dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego zrealizujemy też „Lato w Teatrze“ wokół tematu przymusowej podróży.

 

Wraz z końcem kwietnia rozstaliśmy się z maluchami z punktu opieki dla dzieci ukraińskich uchodźców. Opieka realizowana byłą sąsiedzko, oddolnie, dzięki dobrej woli ponad setki osób. Proces zapoczątkowali: Sylwia Chocholska, Szymon Cymer i Arlena Hamdi. O kwestie organizacyjne dbała firma Animatria. Teraz dzieci są już w przedszkolach, a my - dzięki kolejnym grantom - możemy budować w teatrze pedagogikę integracji. Inspirujemy się w tym okresie praktyką i wiedzą Eleny Makarovej, która gościła w naszym teatrze jeszcze w marcu – prowadząc inspirujące warsztaty artterapii dla wolontariuszek i nauczycielek pracujących z dziećmi z doświadczeniem traumy wojennej.

Nie zwalniamy tempa w sprawach najważniejszych.

Ponad 20 kobiet uczy się języka polskiego podczas warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy - Macieja Heymanna i Katarzynę Miękus. Edukacje językową dwujęzycznie koordynuje Mikołaj Petryga.

Dzięki wsparciu m. st. Warszawa jeszcze w maju w teatrze rozpoczną się pierwsze artystyczne spotkania dla kobiet z doświadczeniem uchodźczym – prowadzone przez aktorki Mariyę Severilovą oraz Kristinę Veliczko. Ich efektem będzie polsko-ukraińska forma sceniczna, którą będziecie mogli oglądać jesienią na scenie klubowej. Artystki prowadzą też lekcje teatralne „Igrać w teatr, czyli integracje polsko-ukraińskie”.

Dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego – w ramach konkursu „Lato w Teatrze” - w wakacje, wraz z polsko-ukraińską młodzieżą, Mariyą, Kriistiną oraz reżyserką Leną Holosayi stworzymy widowisko plenerowe opowiadające o przymusowej podróży