A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Już od czwartku zapraszamy na stand-up musical, w którym oko w oko spotkacie się z legendarną laureatką plebiscytu "Belfer roku". Mamy nadzieję, że nasz Klub Tragediowy pomieści wszystkich chętnych. (...) Od pierwszych sekund "Niepokoju nauczycielskiego" mamy poczucie, że główna bohaterka - mgr Marzena Świrska-Wnerwińska, dyrektorka integracyjno-sportowo-wyczynowej szkoły podstawowej nr 5324 na Targówku (w tej roli Agnieszka Makowska) - to nasza dawna znajoma. Gdzieś i kiedyś już ją widzieliśmy (...) zapewnia wyborcza.pl.

(...) Od pierwszych sekund "Niepokoju nauczycielskiego" mamy poczucie, że główna bohaterka - mgr Marzena Świrska-Wnerwińska, dyrektorka integracyjno-sportowo-wyczynowej szkoły podstawowej nr 5324 na Targówku (w tej roli Agnieszka Makowska) - to nasza dawna znajoma. Gdzieś i kiedyś już ją widzieliśmy - być może na wywiadówce syna, a może w Burdelu właśnie... A to dlatego, że jest z krwi i kości bohaterką z "burdelowego" uniwersum: nieoczywistą, pełną sprzeczności, groteskową, ale i prawdziwą.

Ta była wuefistka, wulkan energii i seksapilu skrywanego pod zgrzebną białą bluzką i workowatą spódnicą z koca, Belferka Roku w plebiscycie gazety „Los Nauczycielski", pionierka autorskiej metody wychowawczej zwanej "mózgotyką", polegającej na stymulowaniu u ucznia wszystkich zmysłów, m.in. za pomocą psychozabawek (lalki-kukiełki autorstwa Konrada Czarkowskiego) do swej opowieści - opowieści, jak mówi, typowego "przegrywa" - wrzuca palące problemy i patologie polskiej edukacji.

Zdalne nauczanie, niedofinansowanie, przemęczenie, hejt, niskie zarobki i równie niski prestiż tego zawodu, a nawet cnoty niewieście ministra Czarnka - wszystko to przewija się
w monologach i piosenkach. Scena zmienia się a to w klasę lekcyjną, a to w pokój nauczycielski, zaś publiczność to raz uczniowie (z 8h, ulubionej klasy dyrektorki), a innym razem rodzice na wywiadówce. (...)

Magdalena Dubrowska, Wyborcza.pl

 

fwk
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
exigo
tiketto_logo4
Previous Next