A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa
Tegoroczny „Dzień Teatru Publicznego” organizowany przez Instytut Teatralny a obchodzony od 16 do 22 maja przeniesiono w całości do internetu. Nie będzie granych „groszowych spektakli” na żywo, ale pojawią się inne formy z okazji tego święta. Nasz Teatr  wemituje 22 maja o 21,00 unikalny koncert Doroty Osińskiej i Jakuba Wociala pt. „Poza świat(ł)em” z wyborem najpiękniejszych przebojów sceny muzycznej . #CZEKAMY na Was. (czytaj dalej)  
 
 
„Grosze grają rolę” - było hasłem obchodzonego od 2015 Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za grosze”.
W tym roku nie będzie takich biletów, a liczenie groszy nabrało dziś nowego znaczenia i wagi. Dzięki inicjatywie Instytutu Teatralnego budżet tegorocznej akcji przeznaczony został w całości na doraźne i interwencyjne wsparcie teatrów. W Dniu Teatru Publicznego 2020 weźmie udział ponad 100 teatrów. Są wśród nich i takie, które – w imię solidarności z bardziej potrzebującymi scenami – zrezygnowały z partycypowania w podziale środków. Dzięki takiej dotacji Instytutu Teatralnego nasz Teatr mógł dla swoich najwierniejszych Wodzów przygotować pozycję specjalną.
 
Koncert "Poza świat(ł)em" 22 maja godz. 21.00
W ramach Dnia Teatru Publicznego 2020 Teatr Rampa zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne pt. "Poza świat(ł)em" z udziałem artystów Sceny Muzycznej. Będzie to nagranie koncertu z najpiękniejszymi przebojami z repertuaru światowego teatru muzycznego w anturażu pustej, surowej Dużej Sceny teatru - takiej jaką jest w tym czasie. W koncercie wystąpią Dorota Osińska - wybitna wokalistka, która ma na koncie 5 solowych płyt i wiele ról teatralnych oraz Jakub Wocial - aktor musicalowy i reżyser, zdobywca tytułu Najlepszy Wokalisty Musicalowy 2018 w konkursie Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. W ich wykonaniu zabrzmią między innymi tak wspaniałe utwory jak: "Daj mu żyć", "Falling Slowly", "Calling You", "Over The Rainbow" czy "Never Enough". Artystom towarzyszyć będą muzycy: Paweł Stankiewicz, Kornel Jasiński, Piotr Maślanka. Pragniemy, aby to wydarzenie przypomniało, co jest tak naprawdę siłą przekazu musicalowych przebojów oraz aby Nasi Widzowie zatęsknili za Teatrem Rampa, który znają i kochają.
 
 
Ideą przewodnią Dnia Teatru Publicznego organizowanego przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego w tym roku od 16 do 22 maja jest podkreślenie, że teatry istnieją, działają oraz że CZEKAJĄ na Widzów. Stąd, spotykane b,ędzie od 16 maja przez cały tydzień hasło #CZEKAMY na zdjęciach, materiałach wideo i w informacjach prasowych.
A tymczasem #CZEKAMY na Was na naszym fb 22 maja o godz. 21.
 
 
fwk
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
exigo
tiketto_logo4
Previous Next