A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

Z wielką radością powracamy ze spektaklami familijnymi, przypominając najlepsze adaptacje klasyki Frances Hodgson Burnett. W sobotę i niedzielę (29, 30 maja) Teatr Muzyczny Tintilo wystawi "Księżniczkę Sarę", a w sobotę 12 czerwca o godz. 16.00 zagramy nasz musical familijny "Tajemniczy Ogród". Sprzedaż biletów rozpoczniemy już jutro. Przypominamy, że na te spektakle można wykorzystać zakupione wcześniej Otwarte Bilety Podarunkowe, które zachowują ważność do końca czerwca 2021. Szczegóły w kasie naszego Teatru. Obydwa tytuły będziemy grać także w tygodniu dla grup szkolnych, co już uwidoczniliśmy w repertuarze.

 

 

Kierownik naszej Sceny Muzycznej Jakub Wocial został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii kultura dla zgłoszeń z Warszawy. W nominacji podkreślano inicjatywę i jego działalność sceniczną w czasie zamknięcia teatrów oraz jego twórcze cechy osobowości. Doceniona została jego wyjątkowa pasja oraz kulturotwórcza aktywność pomimo pandemii, owocująca zorganizowaniem kameralnych spotkań z widzami na żywo i on-line na temat musicali. Inicjatywa ta przyczyniła się do poszerzanie wiedzy o sztuce musicalu i łączeniu jej miłośników.

Już drugi rok z rzędu przychodzi nam spędzać Międzynarodowy Dzień Teatru w zamknięciu i przy opustoszałej widowni. Peszy nas to i niepokoi, bo Teatr a tym bardziej Jego święto ma sens tylko w obecności Widzów. Nie mniej jednak w tym Dniu świątecznie myślimy o naszej historii i dorobku starając się uzmysłowić sobie nasze miejsce w wielkim świecie Teatru i podbudować się przeświadczeniem o trwałym śladzie jaki w nim zostawiamy. Pragniemy sie dziś tymi spostrzeżeniami podzielić z naszymi Widzami. Zawiera je w okolicznościowym tekście nasza koleżanka - Agnieszka Wyszomirska. Zachęcamy - czytaj dalej +

Nasz aktor Robert Tondera uzyskał nominację w plebiscycie Osobowość Roku 2020 w kategorii kultura dla zgłoszeń z powiatu legionowskiego. Uwagę kapituły zwrócił jego projekt "CZYTAM WASZE WIERSZE" rozpoczęty w marcu 2020 r., który podczas pandemii połączył prawie 700. polskich poetów z całego świata. Poeci - amatorzy i profesjonaliści - przez cały rok nadsyłali pomysłodawcy swoje utwory. Pan Robert je aktorsko interpretował, nagrywając kolejne odcinki na YouTube oraz swoim FB. Wybrane i prezentowane wiersze wydał w formie antologii "CZYTAM WASZE WIERSZE", której Teatr Rampa jest współpatronem.

Premiera prasowa farsy "Miłość jako jednostka chorobowa" w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego została wspaniale przyjęta przez dziennikarzy oraz innych zaproszonych gości. Dopisała zarówno frekwencja - w ramach obowiązujących ograniczeń - jak i humory widzów. Zgromadzona widownia bawiła się wyśmienicie, nie szczędząc aktorom braw i słów uznania. Jak nigdy odczuliśmy, że nie był to zwykły spektakl, ale długo oczewiane spotkanie Aktorów z Widzami, po to by razem urzeczywistnić teatr. Teraz czekamy na medialne relacje i recenzje.

Nasz teatr, wraz z wieloma innymi teatrami, wziął udział w projekcie "Pamiętamy" na rzecz uczczenia 78. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.  Ogólnopolską akcję teatralną zainicjował Teatr Żydowski. W jej ramach aktorzy scen z całej Polski czytają poezję poświęconą zagładzie Żydów. W nagraniu, w reżyserii Cezarego Domagały udział wzięli: Kamila Boruta, Katarzyna Kozak, Cezary Domagała, Robert Kowalski, Konrad Marszałek, Robert Tondera. Uwieńczeniem filmiku jest wzruszająca poetycka pieśń „W żydowskim niebie” w interpretacji Doroty Osińskiej. Będzie to prapremierowe wykonanie tego utworu napisanego specjalnie dla tej znakomitej piosenkarki. Autorką słów jest Monika Partyk, a muzykę skomponował Włodzimierz Korcz.  Zapraszamy do oglądania!

fwk
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
exigo
tiketto_logo4
Previous Next