A A A

Szukaj

A A A
Wersja kontrastowa

SPEKTAKLE WIECZORNE

Rapsodia z Demonem

22 największe przeboje Queen w brawurowym przedstawieniu-już w październiku!

Na wschód od Hollywood
Na wschód od Hollywood

Błyskotliwa komedia muzyczna - celna satyra na aktorską codzienność. 

EVA
EVA

Dorota Osińska i Joanna Szczepkowska w muzycznej opowieści o amerykańskiej wokalistce Evie Cassidy

przebojowa komedia z polskimi przebojami
przebojowa komedia z polskimi przebojami
Rapsodia z Demonem
Rapsodia z Demonem

największe przeboje Queen w dynamicznym przedstawieniu 

Twist&Shout
Twist&Shout

28 przebojów The Beatles zagrane z pasją

Broadway Exclusive 2020
Broadway Exclusive 2020

ekspresyjne show musicalowe

Previous Next

RAMPA DZIECIOM

Kto z Was chciałby rozweselić pechowego Nosorożca
Kto z Was chciałby rozweselić pechowego Nosorożca

Dynamiczna, wypełniona piosenkami i ruchem opowieść o nosorożcu, który bardzo chciał latać...

Księżniczka Sara

WZRUSZAJĄCY MUSICAL NA MOTYWACH SŁYNNEJ POWIEŚCI „MAŁA KSIĘŻNICZKA” FRANCES HODGSON BURNETT

Tajemniczy ogród

MUSICAL FAMILIJNY WEDŁUG SŁYNNEJ POWIEŚCI FRANCES HODGSON BURNETT

Babcia mówi pa, pa

Muzyczny spektakl familijmy. Nagrodzona sztuka Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej o ważnych etapach w życiu i więzi z bliskimi osobami.

Dzień dziecka
Awantura o Basię

Musical familijny na podstawie znanej powieści Kornela Makuszyńskiego.

O dwóch takich co ukradli księżyc

spektakle odwołane ! Musical familijny o przygodach bliźniaków Jacka i Placka, którzy opuścili dom w poszukiwaniu bogactwa i szczęścia

OTO OLIVER TWIST
OTO OLIVER TWIST

Wspaniały musical Teatru Muzycznego TINTILO  wyreżyserowany przez Teresę Kurpias- Grabowską. gRAMY 20 ORAZ 21 PAŻDZIERNIKA DLA GRUP SZKOLNYCH  !

Previous Next

„Trzy tury karykatury” to tytuł nawiązujący do trzykrotnego oprowadzania w Noc Muzeów widzów po wystawie TRZY W JEDNEJ, prezentowanej w Naszej galerii od 26 kwietnia do końca maja. Organizatorem jest Galeria Teatru Rampa oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury, które przygotowało trzy oddzielne  wystawy na foyer Dużej Sceny.
Wystawy będą prezentowane podczas Nocy Muzeów 2016 w 3 turach oprowadzania po Galerii (o godz. 20.00, 21.00 i 22.00). Spotkaniom będą przewodniczyli znakomici twórcy: Adam Bojara – komisarz Wystawy oraz znani twórcy karykatur i plakatów Witold Mysyrowicz, Jacek Frankowski.
Teatr Rampa już od ponad 16 lat jest wyjątkowym miejscem łączącym sztukę teatralną z przestrzenią jedynej w swoim rodzaju Galerii Sztuki. W holu głównym oraz na foyer Sceny Kameralnej i Sceny Dużej eksponowane są regularnie dzieła współczesnych artystów – malarstwo, grafika, fotografia. W skład wystawy TRZY W JEDNEJ wchodzą: 

1) POCZET MONARCHÓW POLSKI wg Witolda Mysyrowicza

44 konterfekty polskich monarchów wykonane z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski i polskiej państwowości. Pokazane na 22 planszach. Cykl wizerunków monarchów jest indywidualną próbą autora, wybitnego polskiego karykaturzysty, pokazania swojej wizji wizerunku władców naszego kraju. Mysyrowicz nie odnosi się do istniejących już pocztów, ani nawet z nimi nie polemizuje. Nie są to wizerunki satyryczne, choć trudno nie dopatrzyć się kilku złośliwości. Autor wyraźnie jednych władców idealizuje, innych wręcz odwrotnie. Czasem też świadomie bawi się historią. Kto zna ostatnie prace Mysyrowicza, nie powinien być zaskoczony. Autorska próba Mysyrowicza jest propozycją śmiałą i odważną, ale bez ambicji dydaktycznych. Ale może właśnie dlatego, takie walory posiada? Poczet, w wydaniu książkowym, uzupełniony jest przez biogramy monarchów, autorstwa historyka, pracownika Zamku Królewskiego w Warszawie, Pawła Gutta.

2) MANUFAKTURA SATYRY

Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w latach 2010-2015 w sześciu kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu satyrycznego o tej nazwie. Ogółem obejmie 104 prace, pokazane na 18 planszach (ramach). Organizatorem konkursu jest od sześciu lat Urząd Miejski w Żyrardowie. W swych założeniach poprzez sztukę popularyzować ma zarówno przeszłość jak i współczesność miasta Żyrardowa. Stał się jedyną cykliczną imprezą tego typu na Mazowszu i zarazem imprezą prestiżową, która na stałe wpisała się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń kulturalnych. Konkurs uhonorowany został w 2015 roku doroczną, honorową nagrodą Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, ERYK'2014. Partnerami były i są instytucje i stowarzyszenia zarówno w kraju jak i za granicą w tym m.in. Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie i Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury w Warszawie.

3) Wystawa KRZYSZTOFA GRZONDZIELA
 
Indywidualny pokaz wyboru prac wybitnego polskiego grafika i karykaturzysty. Jest to artysta gruntownie wykształcony plastycznie. Studiował w pracowni grafiki prof. Tomasza Jury, w pracowni malarstwa prof. Macieja Bieniasza i pracowni rzeźby prof. Bronisława Chromego. Artysta o silnej i oryginalnej osobowości artystycznej. Należy do najczęściej ostatnio nagradzanych karykaturzystów polskich. Ma na swym koncie liczne zwycięstwa w najważniejszych konkursach grafiki satyrycznej i tematycznej w Polsce i na świecie.
Na wystawie w Teatrze Rampa pokazanych zostanie 61 prac artysty na 17 planszach.

 

Aktualności

21 09 Ruszamy "Na wschód od Hollywood"

Już od dziś startują pierwsze po półtorarocznej przerwie spektakle "Na wschód od Hollywood" - komedii napisanej specjalnie dla nas przez Tomasza Jachimka. Zobaczcie jak o swojej pracy przy wznowieniu mówi rozchwytywany w Polsce reżyser Jerzy Jan Połoński.  Póki co bilety są jeszcze na niedzielę 26.09. Zapraszamy!

14 09 Co słychać "Na wschód od Hollywood"

Przed nami próby wznawieniowe błyskotliwej komedii Tomasza Jachimka "Na wschód od Hollywood" w reż. Jerzego Jana Połońskiego. To w niej poznacie sekrety funkcjonowania Teatru Nieprzeciętnego. Jak dogadują się w nim ambitni absolwenci Akademii Teatralnej i starzy aktorzy-wyjadacze? I czy repertuarowa klasyka skazana jest tylko na utartą i nudną interpretację? Zobaczcie sami w przedstawieniu, które jest genialną mieszanką teatru i kabaretu! Ostatnie bilety na 21, 24 i 26 września.

11 09 ODWOŁANIE SPEKTAKLI "MIŁOŚCI..."
Dzisiejszy i jutrzejszy spektakl "Miłości" zostają odwołane. Jedna z aktorek ostro zachorowała, ma wysoką gorączkę, nie jest w stanie grać pomimo wielkich chęci. Serdecznie Was przepraszamy :( Kasa rozpocznie jeszcze dziś proces zwracania pieniędzy za bilety - popłyną one automatycznie na konta z których zostały opłacone. Potrwa to kilka dni. Bilety zakupione w kasie można zwrócić dziś lub w dowolnym momencie w przyszłym tygodniu. 

filmy

NA WSCHÓD OD HOLLYWOOD - teaser

Zespół

Jakub Wocial

 

Twórca i kierownik Sceny Muzycznej Teatru Rampa (od 2012 roku), aktor musicalowy, reżyser, producent. Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018 roku.

Santiago Bello

 

 

Tancerz, choreograf, reżyser rodem z Hiszpanii, członek Ballets de Tenerife. Zdobywca tytułu Najlepszy Tancerz Musicalowy (XIII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury)

Dorota-Osinska-027-ZDJECIE-GLOWNE

Najdrobniejsza ciałem aktorka Rampy z najpotężniejszym i najwspanialszym głosem. Jest on już rozpoznawalny w całej Polsce - w 2016 roku zapewnił jej nominację do koncertu kandydatów na reprezentanta…

Brygida-Turowska-001-ZDJECIE-GLOWNE

Aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Od 2007 związana na stałe z Teatrem Rampa. Jej talent i piękny wokal stale się rozwijają. Świetna zarówno w przedstawieniach kostiumowych, spektaklach typowo…

Daniel-Zawadzki-018-ZDJECIE-GLOWNE

Aktor teatralny i filmowy związany z Rampą od 1999 roku. Wiecznie młody i ciałem i duchem. Dzięki swojej prezencji wygląda rewelacyjnie w każdym kostiumie i w każdym wcieleniu.

p1

Aktorka teatralna i dubbingowa związana z Rampą od 2000 roku. Perfekcyjna i przekonująca w każdej roli – od komediowych przez pełne seksapilu aż do mrocznych. Uwielbia wyzwania, nieustannie rozwija…

Robert-Kowalski-002-ZDJECIE-GLOWNE

Aktor o wielu twarzach, intrygującej barwie głosu o szerokiej skali. Trudno go nie zauważyć na scenie i to nie tylko ze względu na jego słuszną posturę, ale głównie za kreacje, które tworzy…

Dominika-154-ZDJECIE-GLOWNE

Choć jej  włosy lśnią słoneczną barwą to – jak mówią - jest przeciwieństwem stereotypu blondynki. Głos, uroda i seksapil Aktorki pięknie współgrają z jej talentem i perfekcjonizmem…

Kuba Molęda

Piosenkarz i kompozytor, aktor musicalowy i dubbingowy. Gwiazda widowiska muzycznego "Rapsodia z demonem".

Natalia Piotrowska

Aktorka musicalowa, wokalistka, nominowana do tytułu Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2018 w konkursie Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury.

lukasz_mazurek_1

 
Aktor musicalowy i dramatyczny pozyskany do roli Judasza w kultowej rock operze „Jesus Christ Superstar”. Jego wykształcenie daje mu szeroki wachlarz możliwości grania zarówno w spektaklach…

wiktoria_bialecka_061
Andrzej-Niemirski-061-ZDJECIE-GLOWNE

Aktor teatralny i filmowy o niezwykłej plastyczności, umiejętności improwizacji i wrodzonej vis comica. Jego role potrafią zaskakiwać, przestraszyć, bawić do łez… i po prostu wbić w fotel!

Maciej-Gasiorek-025-ZDJECIE-GLOWNE

 

Aktor, scenarzysta, reżyser koncertów i spektakli estradowych. Jest doskonały i przekonywujący zarówno w spektaklach kabaretowych, dramatycznych jak i musicalach familijnych.

patryk-gladys-1

Tancerz, dyplomowany instruktor tańca jazzowego. Bez reszty oddany każdemu projektowi i do bólu perfekcyjny. Jest kreatywny i z chęcią podejmuje nowe wyzwania. Gotowy przekraczać własne granice…

Robert-Tondera-019-ZDJECIE-GLOWNE

Jego elegancja i elokwencja predystynują go do przedstawień kostiumowych. Tymczasem świetnie sprawdza się również w widowiskach rockowych i musicalach familijnych.

Katarzyna-Kozak-020-ZDJECIE-GLOWNE

Aktorka teatralna i filmowa. W Teatrze Rampa od 1987 roku, od słynnego „Złego zachowania” Andrzeja Strzeleckiego, odciskając swój aktorski ślad w większości przedstawień tej sceny.

natalia-kielan-1

Tancerka i choreografka. Jej pełna uroku aparycja i dziewczęca sylwetka skupiają uwagę widzów. Jej pasją prócz tańca jest także teatr, sztuka i gotowanie.

Joanna-Gorska-040-ZDJECIE-GLOWNE

Aktorka teatralna związana z Rampą od 2007 roku. Jej uderzające podobieństwo do Michelle Pfeiffer i urok osobisty skupiają uwagę widzów zwłaszcza płci męskiej.

Kamila-Boruta-018-ZDJECIE-GLOWNE

Aktorka Teatru Rampa od 2009 roku (współpraca od 2007). Ani dziennikarstwo ani integracja europejska, które pilnie studiowała nie wygrały z jej największą miłością jaką okazała się miłość

Leszek-Abrahamowicz-004-ZDJECIE-GLOWNE

Aktor Teatru Rampa od 1988 roku, grał w wiekszości autorskich spektakli Andrzeja Strzeleckiego. W podejściu do roli niebywale perfekcyjny i ambitny.

ewelina-kruk-1

Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Nominowana do tytułu Najlepszej Tancerki Musicalowej 2018 i 2019. Wykonawczyni najważniejszych i najpiękniejszych partii tanecznych w musicalach naszego teatru…

Michalina-Brudnowska-016-ZDJECIE-GLOWNE

Z Teatrem Rampa współpracuje od 2012 roku, a na stałe od 2015 roku. Pełna kobiecego wdzięku i młodzieńczego zapału. Ambitnie pracuje na sukces.

Piotr-Furman-018

Aktor, reżyser. Od 1988 roku związany jest na stałe z Teatrem Rampa, gdzie grał we wszystkich autorskich spektaklach Strzeleckiego, wpisując się niezwykle mocno i głęboko w historię Teatru i jego…

Konrad-Marszalek-007-ZDJECIE-GLOWNE

Aktor Teatru Rampa od 2003 roku. Tu zaczął swoją karierę prosto po wrocławskiej PWST jako jeden jej z najzdolniejszych studentów.

Malgorzata-Duda-056-ZDJECIE-GLOWNE

Aktorka komedii, dramatu i musicalu. Występuje w Teatrze Rampa od 2007 roku. Artystka o tysiącu twarzach i mocnym głosie o ogromnej skali.

Julian-Mere-001-ZDJECIE-GLOWNE

Aktor, wokalista, związany z Teatrem Rampa od 2007 roku. Ciałem warszawiak, duszą zdecydowanie krakowiak. Zafascynowany poezją Jacka Kaczmarskiego stał się wybitnym bardem i twórcą wielu piosenek.
Aktor,

Magdalena-Cwen-021-ZDJECIE-GLOWNE

Od 2007 roku aktorka Teatru Rampa. Kunsztu aktorskiego uczyła się od niekwestionowanego mistrza teatru – Adama Hanuszkiewicza w Teatrze Nowym.

Previous Next

Podcasty - teatr rampa brzmi ciekawie

Rozmowy z artystami, ciekawostki o teatrze, kulisy powstawania spektakli. Zapraszamy!

fwk
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
exigo
tiketto_logo4
Previous Next