LATAJĄCY CYRK MONTY PYTHONA

MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_006
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_013
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_026
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_030
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_041
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_059
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_071
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_077
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_097
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_108
Previous Next Play Pause
MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_006 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_013 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_026 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_030 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_041 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_059 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_071 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_077 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_097 MONTY PYTHON_Teatr_Rampa_fot_Jacek_Kaminski_108

Opis

Latający Cyrk Monty Pythona to oryginalny spektakl kabaretowy nawiązujący do słynnego brytyjskiego programu kabaretowego w inteligentnym i dowcipnym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego. Doboru tekstu i piosenek dokonał reżyser Adam Opatowicz - twórca kabaretu Czarny Kot Rudy.

Angielscy dżentelmeni, kpiąc ze wszystkiego co ludzkie, wywołują szereg groteskowych sytuacji, przeplatanych zabawnymi piosenkami i skeczami. Piosenki wybrane z różnych programów telewizyjnych i filmów grupy Monty Pythona z niewątpliwym męskim wdziękiem wykonują aktorzy Teatru Rampa. Towarzyszy im przy fortepianie Robert Gołaszewski.

Spektakl trwa 1h 10 min bez przerwy.

Spektakl dozwolony jest dla widzów od lat 16.

 
Twórcy

scenariusz i reżyseria - Adam Opatowicz

muzyka - Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin, Fred Tomlinson, Harry Parr Davies, John Gould, John Du Prez, Andre Jacquemin, Dave Howman

tłumaczenie piosenek - Filip Łobodziński

tłumaczenie skeczy - Tomasz Beksiński

choreografia - Paulina Andrzejewska
 
Obsada

Występują:
Leszek Abrahamowicz,
Maciej Gąsiorek,
Andrzej Niemirski,
Robert Tondera,
Krzysztof Broda-Żurawski,
Daniel Zawadzki

piano:
Robert Gołaszewski
 
Video

 
Recenzje

Najnowszym hitem repertuarowym w Teatrze Rampa jest wieczór teatralno-kabaretowy, nawiązujący do twórczości słynnej brytyjskiej grupy komików Monty Python. Piosenki i skecze wybrane zostały z różnych programów telewizyjnych zrealizowanych dla BBC oraz kilku filmów. Już odbyło się kilka spektakli przy nabitej widzami sali.

Przedstawienie „Latający cyrk Monty Pythona” czaruje i bawi, kto bowiem mógłby się oprzeć absurdalnemu „pythonowskiemu” humorowi w znakomitym wykonaniu aktorów Teatru Rampa: Leszka Abrahamowicza, Macieja Gąsiorka, Andrzeja Niemirskiego, Roberta Tondery, Tadeusza Woszczyńskiego i Daniela Zawadzkiego. Teksty piosenek i skeczy są zabawne i błyskotliwe, ironiczne i przepojone czarnym humorem, momentami obrazoburcze, zabawne, ale nie wulgarne. Monty Python naśmiewa się ze wszystkiego: z polityki, sportu, filmu, celebrytów, telewizji, ale także z codziennego życia. Komicy nie oszczędzają nikogo i niczego.


Kama Pawlicka Teatr dla Was

 

(...) Reżyser Adam Opatowicz postanowił połączyć ze sobą najlepsze cechy tych dwóch słynnych telewizyjnych programów realizując w warszawskim Teatrze Rampa spektakl muzyczny "Latający Cyrk Monty Pythona". Jest to oryginalny wieczór teatralno-kabaretowy z wybranymi piosenkami i skeczmi Monty Pythonów w tłumaczeniach Filipa Łobodzińskiego i Tomasza Beksińskiego. Słynne piosenki i żarty brtytyjskiej grupy z wdziękiem Kabaretu Starszych Panów wykonują aktorzy Teatru Rampa: Leszek Abrahamowicz, Maciej Gąsiorek, Andrzej Niemirski, Robert Tondera, Tadeusz Woszczyński, Daniel Zawadzki. Wszyscy występują więc w nawiązujących do Starszych Panów cylindrach i z obowiązkowymi goździkami w klapie smokingu, co w zestawieniu z niektórymi tekstami daje dodatkowy, komiczny efekt. Warto wziąć udział w jednym z takich wieczorów, by przekonać się, że absurdalny humor znany z polskiej i brytyjskiej telewizji, świetnie sprawdza się w teatrze, gdzie również wywołuje prawdziwe salwy śmiechu. Jak to się dzieje? Osobiście stawiam - tak jak to było w Kabarecie Starszych Panów - na doskonałych wykonawców, po mistrzowsku interpretujących sprawdzone teksty!

"Gdzie się podziały angielskie meloniki czyli Latający Cyrk Monty Pythona po polsku!"

 

Agnieszka Wyszomirska

Wiadomości Literackie nr 6/05.2013

 


 
 

Partnerzy

Radio Wawa czarn biale        

Bądź z nami

twitter

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

projekt i wykonanie: synermedia.pl

 

facebook
Teatr Rampa - kana� na youtube