A A A

A A A
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Jesus Christ Superstar
Previous Next

Opis

 

Gwiazdy Sceny Koncertowej Teatru Rampa – wokalista Jakub Wocial oraz choreograf i tancerz Santiago Bello burzliwie oklaskiwani w inscenizacji największych przebojów Queen - „Rapsodii z Demonem” – zapraszają teraz na wyreżyserowaną przez siebie inscenizację "Jesus Christ Superstar" - jednego z najsłynniejszych rock musicali świata. Jego premiera w naszym teatrze odbyła się przed ubiegłoroczną Wielkanocą, odnosząc nieprzeciętny sukces zarówno wśród Widzów jak i recenzentów.

Jakub i Santiago porwali publiczność swoją twórczą energią oraz śmiałością i pomysłowością sceniczną, tworząc rockowe widowisko, które dotyka każdego i wprowadza w świat mocnych, bardzo osobistych wrażeń. Ogromne emocje i zaangażowanie emanują z wokali, gestów i tańca wspaniałych, młodych wykonawców, którzy przedstawiają historię Jezusa w sposób niezwykle wciągający i poruszający a przy tym nowoczesny i oryginalny, tworząc genialną całość. Tak jak w poprzednich musicalach Rampy, tak również tutaj aktorom teatru towarzyszą doangażowani artyści. Wszyscy występują z towarzyszeniem orkiestry Tomasza Filipczaka.

"Jesus Christ Superstar" to legendarny musical, który u progu lat 70. XX wieku stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. Jego twórcy - Andrew LLoyd Webber i Tim Rice - zaproponowali nieco rewolucyjną wersję Ewangelii zinterpretowaną dla pokolenia Dzieci Kwiatów. Stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.

W naszej inscenizacji stosujemy minimalistyczne środki wyrazu zapewniające jednak bogactwo i różnorodność znaczeń. Stawiamy na muzykę, interpretacje wokalne, choreografię i poruszające symbole, które pozwolą każdemu Widzowi osobiście odnieść się do naszej inscenizacji i odnaleźć w niej czytelne dla siebie przesłanie. Koniecznie trzeba to zobaczyć!

Spektakl trwa 1h45 min bez przerwy. 

Jesus_plakat

Twórcy

Tim Rice
Libretto
Andrew Lloyd Webber
muzyka
Wojciech Młynarski, Piotr Szymanowski
Przekład
Jakub Wocial, Santiago Bello
Reżyseria i inscenizacja
Tomasz Filipczak
Kierownictwo muzyczne i aranżacje
Santiago Bello
Choregorafia
Dorota Sabak
Scenografia i kostiumy
Tomasz Budkiewicz
Reżyseria dźwięku
Tomasz Filipiak
Reżyseria światła
Robert Tondera
Asystent reżysera

Obsada

JAKUB WOCIAL
Jezus
SEBASTIAN MACHALSKI
Judasz
NATALIA PIOTROWSKA
Maria Magdalena
DANIEL ZAWADZKI
Herod
MACIEJ NERKOWSKI
Piłat
PAWEŁ TUCHOLSKI
Kajfasz
Agnieszka Fajlhauer
Annasz
BRYGIDA TUROWSKA
Kapłanka
MACIEJ PAWLAK
Piotr
DOMINIK RYBIAŁEK
Szymon
ANNA KĘDROŃ, WIKTORIA JABŁOŃSKA, PAULINA JANCZAK DOMINIKA ŁAKOMSKA, EWELINA KRUK, NATALIA KIELAN, SANTIAGO BELLO, MICHAŁ CYRAN, PATRYK GŁADYŚ, ROBERT TONDERA
I INNI

Muzycy

TOMASZ FILIPCZAK
dyrygent, keyboard 1
MACIEJ TOMASZEWSKI
keyboard 2
MAREK BŁASZCZYK
keyboard 3
MIROSŁAW WIŚNIEWSKI
bas
BARTOSZ HOŁOWNIA
guit 1
JAN MALECHA
guit 2
GRZEGORZ POLISZAK
drums
ADAM KRAM
instrumenty perkusyjne
MARIUSZ „FAZI” MIELCZAREK
flet / klarnet / tenor sax
PIOTR „ZIAREK” ZIARKIEWICZ
trąbka
PIOTR KOWALSKI
waltornia

Recenzje

(...) Przedwielkanocny spektakl przygotowany w Teatrze Rampa będzie się pamiętać długo i to nie tylko dlatego, że odtwórca roli Jezusa, Jakub Wocial, genialnie zaśpiewał „Gethsemane”. Song z rock-opery „Jesus Christ Supestar” zabrzmiał rzeczywiście przejmująco, od razu jednak trzeba dodać, że z nie mniejszą pasją grają swoje role wszyscy zaangażowani do tego przedsięwzięcia artyści. (...)

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Wiesław Kowalski
TEATRDLAWAS.PL

(...)  Mimo że jest to inscenizowana wersja koncertowa, "Jesus Christ Superstar" z Rampy jest dziełem kompletnym.  (...)
(...)  W najnowszej premierze teatru uwagę zwraca dobra gra aktorska oraz mocny wokal Jakuba Wociala (Jezus) i Natalii Piotrowskiej (Maria Magdalena). Nieco słabiej, ale nieźle, wypadają Sebastian Machalski (Judasz), Maciej Nerkowski (Piłat), Maciej Pawlak (Piotr) i Daniel Zawadzki (Herod). Bardzo dobrze z materiałem Webbera poradził sobie zespół muzyczny Tomasza Filipczaka. Widać tutaj wieloletnią współpracę z Wocialem i dobieranymi przez niego wokalistami  (...)

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jakub Panek
GAZETA WYBORCZA

Jakub Wocial (...) jako Jezus jest znakomity wokalnie, przekonujący w scenie kłótni z kupcami, przejmujący w scenie w ogrójcu. Bardzo dobry muzycznie i aktorsko okazał się też Sebastian Machalski jako Judasz. Wzrusza Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, w pamięci pozostają Paweł Tucholski – Kajfasz, Agnieszka Fajlhauer jako Annasz oraz Daniel Zawadzki – Herod. Cały zespół Rampy, także muzyczny, zasługuje na uwagę. Na Targówek wrócił duch musicalu, czyli nastąpił powrót do korzeni.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Jan Bończa Szabłowski
RZECZPOSPOLITA

(...) Sztuka będzie zapamiętana jednak przede wszystkim dzięki aktorom i tancerzom. Ci młodzi, pełni entuzjazmu ludzie bardzo profesjonalnie odegrali swoje role, tworząc dynamiczne, a zarazem zmuszające do refleksji widowisko. Widać było w nich pasję, zaangażowanie i radość z gry. Przede wszystkim jednak rzucało się w oczy to, że są świetnie rozumiejącym się kolektywem, odpowiedzialnym za sukces przedstawienia. A że był to sukces, świadczyć może reakcja wypełnionej oczywiście w komplecie sali, która owacyjnie podziękowała uczestnikom tego show. W jego trakcie parę razy dało się słyszeć entuzjastyczne reakcje charakterystyczne bardziej dla koncertów rockowych niż musicalowych.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Michał Bigoraj
INFOMUSIC.PL

(...)Misterna wokalna całość obsadzona została w skromnych acz wymownych dekoracjach i nowoczesnych kostiumach Doroty Sabak i wspaniałej choreografii hiszpańskiego choreografa i tancerza - Santiago Bello. Wysublimowany ruch, kunsztowne partie solowe i świetne sceny zbiorowe zespołu tanecznego, jedynie podkreślają i uzupełniają akcję spektaklu bez aspirowania do dominacji. (...) Do tego wspaniała muzyka wykonywana na żywo przez rewelacyjny zespół pod dyrekcją Tomasza Filipczaka zaskakuje i prawdziwie zachwyca.
Widząc kunszt warszawskiego wykonania legendarnej rock opery, należy przyznać, iż siła polskiej sceny musicalowej należy do młodego, odważnego a zarazem utalentowanego pokolenia artystów.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Robert Stawski
ŚWIAT ELIT

(...) Trudno nie dać się porwać tej rock operze. Zarówno profesjonalizm wykonania spektaklu jak i dynamiczne przechodzenie jednych scen w drugie sprawiają, że całość stanowi interesujące, godne polecenia widowisko. Coś dla siebie znajdą i muzyczni fanatycy, i miłośnicy tańca, i ci, którzy przyszli w poszukiwaniu dobrej rozrywki.
Supergwiazda lśni w Teatrze Rampa!

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Joanna Dreczka
DZIENNIK TEATRALNY.PL

Patroni Medialni Spektaklu

british-council_logo
zakochaj-sie-w-warszawie
tvp3-logo
radio-wawa
wp
e-bilet
Previous Next

Spektakle

Ekscytujące przedstawienia teatralne? W Teatrze Rampa czeka na Ciebie moc emocji

Każdego sezonu na deskach naszego Teatru pojawiają się nowe sztuki teatralne. Spektakle odgrywamy aż 300 razy w sezonie. Dla Ciebie, Drogi Widzu, oznacza to jedno: mnóstwo artystycznych przeżyć – dla widzów starszych, ale i dla całej rodziny. Odkryj, jakie przedstawienia teatralne czekają na Ciebie w tym sezonie.

Wyjątkowe sztuki teatralne dla dorosłych i dla dzieci

Naszą domeną są przede wszystkim musicale. Spektakularne widowiska muzyczne, inspirowane sztukami prosto z kultowego Broadwayu, a także muzyką ikon popkultury – choćby The Doors czy Queen… Właśnie w ten sposób podbiliśmy serca mieszkańców miasta stołecznego Warszawa. Ale nie tylko. Goszczą u nas widzowie z całej Polski, doceniając przyjazną atmosferę i sztukę przez duże „S”, podaną bez zadęcia i zbędnego patosu.

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym sezonie

Repertuar Rampy to przedstawienia teatralne o szerokim spectrum tematycznym. Od komedii, przez adaptacje broadwayowskiej klasyki, aż po autorskie sztuki teatralne. Grane z pasją i troską o każdy detal. Wbiją Cię w fotel i zapewnią niezapomnianą zabawę. Taką, która pozostanie z Tobą na długo po tym, jak opuścisz już mury Rampy.

Premiery dla dzieci i dorosłych oraz klasyki – spektakle, które przez lata zapracowały sobie na miano kultowych… to wszystko czeka na Ciebie w Teatrze Rampa, powtórzmy – 300 razy w sezonie.