A A A

A A A
Babcia mówi pa, pa
Babcia mówi pa, pa
Previous Next

Opis

 

Autorski spektakl familijny, który w niebanalny, zabawny sposób pomaga dzieciom tłumaczyć ważne prawdy i temat przemijania.

„Babcia mówi pa, pa” Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej to autorski spektakl familijny, który w niebanalny i zabawny sposób pomaga dzieciom osobiście odkrywać ważne prawdy i oswoić się z tematem przemijania. Jest to historia o tym, jak poradzić sobie z odejściem osoby, która była przy nas zawsze, bez której nie wyobrażamy sobie życia. Krzyś pragnie odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu zniknęła.  Ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć mu, co tak naprawdę się wydarzyło. Wobec tego to on wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której spotyka  wiele barwnych  postaci: odrzucone zbuntowane zabawki, dzieci, które nie chcą dorosnąć i zapomniane mityczne stworzenia. Krzysiowi podczas tej podróży towarzyszy  Komandos – jego ulubiona zabawka, którą dostał od Babci oraz wierny Anioł Stróż, który pociesza go w trudach wędrówki.
Czy Krzyś odnajdzie babcię? Czy rodzice będą potrafili powiedzieć, dlaczego babcia "powiedziała pa, pa"?
Wielopoziomowy sens spektaklu oraz intrygująca nowoczesna inscenizacja zapewnią dobrą zabawę nie tylko dzieciom ale również widzom dorosłym.

Sztuka „Babcia mówi pa, pa” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej znalazła się w finale 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Spektakl otrzymał również atest stowarzyszenia ASSITEJ jako „świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok”. Dekoracje i kostiumy do naszej inscenizacji projektuje Marika Wojciechowska - laureatka wielu prestiżowych nagród za scenografię teatralną.

======

Partnerem spektaklu i wykonawcą liter - elementów scenografii jest Centrum Edukacji i Zabawy "Klockownia" (Targówek,Galeria Renova) zapewniające dzieciom unikalne i pasjonujace przygody z najrozmaitszymi klockami.Klockownia łączy w sobie zalety placu zabaw i centrum edukacji szczególnie w zakresie  rozwijania kompetencji społecznych i współdziałania, twórczego myślenia przestrzennego, logiki, wyobraźni, koncentracji oraz małej i dużej motoryki. W zabawie klockami dziecko doświadcza swoich pierwszych własnych sukcesów i osiągnięć, eksperymentuje, popełnia błędy przy tym nieświadomie i nieustannie się ucząc. Taka zabawa to łatwy i bezpieczny sposób, aby pomóc dzieciom budować podstawy szczęśliwego i zdrowego trybu życia.

Twórcy

Agata Biziuk
Reżyseria
Piotr Klimek
Muzyka, kierownictwo muzyczne
Marika Wojciechowska
Scenografia, kostiumy
Witold Jurewicz
Ruch sceniczny
Patryk Bychowski
Animacje
Monika Sidor
Światło

Obsada

Kamila Boruta
Lalka, Jednorożec, Czas, Pegaz
Michalina Brudnowska
Zuza, Pegaz
Joanna Górniak
Babcia
Brygida Turowska
Mama, Pozytywka, Pegaz
Agnieszka Makowska (gościnnie)
Owca, Pegaz, Chomik 1
Zuzanna Zazulin – Janik (gościnnie)
Superbabcia, Pegaz
Piotr Furman
Tata, Robercik
Michał Karwowski (gościnnie)
Krzyś
Konrad Marszałek
Komandos
Mieczysław Morański
Miś, Przewodnik
Wojciech Stolorz (gościnnie)
Anioł Stróż

Patroni Medialni Spektaklu

tvp-abc-logo
polskie-radio-dzieciom-logo
tymczasem-logo
czas-dzieci-logo
klockownia-logo
dziecko-w-warszawie-logo
qulturka-logo
kumpel-logo
willa-zagorze-logo
Previous Next
Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
Previous Next