A A A

A A A

Zostały już ostatnie bilety na nową serię wspaniałych przedstawień naszej wersji musicalu Jesus Christ Superstar z Jakubem Wocialem w roli tytułowej. Jest to autorska inscenizacja rock opery wszech czasów, której premiera w 2016 roku odniosła nieprzeciętny sukces zarówno wśród Widzów jak i recenzentów, potwierdzony błyskawiczną wyprzedażą biletów również w 2017 roku. A wszystko za sprawą wyjątkowych emocji i przeżyć jakich dostarcza ta rockowa pasja. Tak pisze o naszym musicalu prasa

23, 24 i 25 lutego zagramy po raz ostatni nasz legendarny rockowy musical o Jimie Morrisonie pt. "Jeździec burzy" w reżyserii Arkadiusza Jakubika. Jest to najdłużej grany tytuł w naszym teatrze! Jego premiera odbyła się 22 września 2000 roku i była poprzedzona ogólnopolskim castingiem do głównej roli. Jak wiecie casting ten wygrał Marcin Rychcik, który przez tyle lat zachwycał swoimi interpretacjami przebojów The Doors kolejne pokolenia fanów. W czym tkwi fenomen tego spektaklu wymykającego się kanonom teatru i musicalu? 

W Galerii Malarstwa i Rysunku naszego Teatru otwarta została Międzynarodowa Wystawa Pokonkursowa Rysunku Satyrycznego i Karykatury "WOLNOŚĆ", na której prezentowane są 172 prace 123 autorów z 33 krajów. Zobaczcie ten wspanialy zbiór na naszych stronach przez podany link. I zapraszamy także do osobistego oglądania wystawy przed nadchodzącymi spektaklami. Otwarcie Wystawy połączone było z Galą 30-lecia  Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury na Sali Kameralnej. Odbyło się tam m.in. uroczyste wręczenie największych nagród polskiej karykatury - ERYKÓW 2015-2016 oraz koncert przyjaciół SPAK . 

 

26 lutego w ramach projektu "Kino w teatrze, teatr w kinie" po raz kolejny zapraszamy do wspólnego poszukiwania teatralnych odniesień w kinie i scenicznych środków wyrazu w konkretnych tytułach. Tym razem zaprezentujemy film "Birdman" w reż. Alejandro González Iñárritu. Jest to oskarowy film o walce aktora z własnym ego i legendą dawnej roli oraz próbie uratowania rodziny i kariery. Spotkanie przed projekcją poprowadzi Dorota Wójtowicz - teatrolog i filmoznawca. Zapraszamy na godz. 19.00. Wstęp wolny.

Za nami premiera spektaklu familijnego "Babcia mówi pa, pa" w reż. Agaty Biziuk.  Wypadła wspaniale. Cieszymy się z wypełnionej sali a jesze bardziej z gromkich i niekończących się braw dla Reżysera, innych Twórców oraz Wykonawców. Na popremierowym bankiecie odbieraliśmy wiele gratulacji; największym zaskoczeniem dla Widzów, zwłaszcza tych najmłodszych, okazał się mocny, rokowy band, który tutaj gra na żywo. Chwalono imponującą scenografię i wiele scen, wśród których największe wrażenie zrobiła chyba kraina Pegazów. Dlaczego? Przyjdźcie i zobaczcie sami, zapraszamy! Następne spektakle od 6 kwietnia.

W naszym kinie - "Kino w Teatrze, Teatr w Kinie" - w najbliższy poniedziałek 29 stycznia o godz. 19.00 zaprezentujemy "Mulholland Drive"- niezwykły film jednego z największych filmowców świata - Davida Lyncha, twórcy słynnego "Miasteczka Twin Peaks". W głosowaniu krytyków organizowanym przez telewizję brytyjską BBC "Mulholland drive" uznany został w 2016 roku za najlepszy film XXI wieku. A zatem jest to film, który trzeba znać! Dajemy na to szansę i zapraszamy. Wstęp wolny.

Radio Wawa_czarn_biale_v2
british_council_logo_bw
ewejsciowkilogojpg
eBilet_logo_b-w
rsm-logo
tiketto_logo4
Previous Next